PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786410}
4,4 115 605
ocen
4,4 10 1 115605
1,8 29
ocen krytyków
Botoks
powrót do forum filmu Botoks

To nie jest zły film. Bo Vega w sumie złych filmów nie kręci. Owszem, kręci ostatnim czasy filmy słabe. Filmy, które poza bluzgami, dziwnymi dialogami i sporą dawką humoru kloacznego, nic widzowi nie dają. I taki jest Botoks. Nie wnosi do oceny polskiej służby zdrowia nic nowego, poza to co wie każdy, kto był zmuszony albo z leczenia w polskim szpitalu skorzystać, albo miał w rodzinie kogoś, kto się w polskim szpitalu leczył.
Problem polega na tym, że w dzisiejszych czasach w naszym kraju można być jednym z "nich", albo jednym z "nas". Jeśli się służby zdrowia broni - jest się po dobrej stronie barykady. Jeśli się za cokolwiek krytykuje - no to jest się wtedy jednym z "nich". Zwłaszcza, jeśli ma się przy okazji odwagę pokazać, że aborcja na życzenie jest czymś złym. A że Vega jednoznacznie opowiada się w tym filmie za ideologią "pro life" - cóż, od razu okazuje się że aktorstwo słabe, język wulgarny i lekarze pokazani w złym świetle. A szkoda, bo takie oceny pojawiające się w ilościach hurtowych na tym forum nijak się mają do rzeczywistości.

GrzeGon1982

Za słaby film dajesz 8? Ciekawe, ile dasz za bardzo dobry? 100? Tylko, że takiej skali nie ma...

ocenił(a) film na 8
alicjadsd

Może nie było ci dane przeczytać mojego komentarza przy ocenie, tak więc powtórzę to raz jeszcze. Film sam w sobie zasługuje na 6/10. Natomiast za sposób w jaki Vega podchodzi do problemu aborcji podnosi w moich oczach ocenę do 8/10. Mam nadzieję że wszystko jest już dla ciebie jasne w temacie mojej oceny filmu?

GrzeGon1982

Nie jest. Jeśli nie ogarniasz moich zarzutów, spójrz na opis oceny filmu na Filmwebie. "8" daje sie za film bardzo dobry. Jak coś jest słabe, nie może być bardzo dobre. A tak o ostatnich filmach Vegi napisałeś- " kręci ostatnimi czasy filmy słabe" . Jak jest słabe, to jest "3". Nawet, jak Ci pasuje ideologicznie.

ocenił(a) film na 8
alicjadsd

Może i bym twoje zarzuty ogarnął, gdyby miały one jakikolwiek sens. Ale nie mają. Podobnie jak twoja krytyka moich kryteriów wedle których filmy oceniam, jak i samych ocen. Mamy całkowitą wolność wyboru, ja mam prawo oceniać jak chcę, ty masz prawo - czytasz albo nie.
Mogę z tobą dyskutować dlaczego taka a nie inna ocena, ale na pewno nie będę wiódł pozbawionego sensu sporu o to jak mam oceniać filmy. Bo jak to robię, nie jest twoją sprawą i nic ci do tego.

GrzeGon1982

Oczywiscie, żyjemy w wolnym kraju. Ale wyglada na to, ze Twoja ocena jest po prostu totalnie nieobiektywna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones