PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786410}
4,4 115 676
ocen
4,4 10 1 115676
1,8 30
ocen krytyków
Botoks
powrót do forum filmu Botoks

Oklaski dla Vegi!

ocenił(a) film na 10

BOTOKS!! Jednak nie zawiódł. Wielki kamień z serca i głęboki ukłon w stronę Vegi. Wbrew wszelkim recenzjom i komentarzom jakie miałam okazje przeczytać przed seansem, muszę Was zapewnić, że TAKIEGO filmu jeszcze nie było i nie jest to właśnie typowy VEGA (jak wszyscy twierdzą). Jeśli ktos się rzeczywiście spodziewał komedii, dramatu czy kryminału to fakt wyjdzie zawiedziony i sfrustrowany bo żadnego z tych gatunków na ekranie nie ujrzy. Zobaczy natomiast nowy wymiar kina i obraz którego do niczego nie bedzie mogl porównać a bedzie probowac. W obliczu braku porownania uzna ze jest to idiotycznie sfabularyzowany film oparty na faktach!! Do tego obrzydliwie i bezsensownie wulgarny!! Cóż... nic bardziej mylnego! Sama przez pół filmu od rozpoczęcia seansu siedziałam zażenowana scenami jakie zaserwował VEGA, nie mogąc znalezc sensu w bezmyślnych, brutalnych etiudach wtedy dla mnie jeszcze nic nie wnoszącymi (teraz rozumiem) i myślałam rozżalona ze Vega uskutecznił zabieg szokowania dla
Szokowania bez zbędnego sensu!! Jednak reżyser takiego kalibru- nie popełnia takich błędów...wszystko jest spójne i przemyślane. Natomiast nie dziwota, że w okol bojkot i pogrom filmu - jest cienka granica przed spisaniem filmu na straty a dostrzeżeniem w nim niebywałego geniuszu. Potrzebowałam kilku dni zeby moc ubrac w słowa co właściwie wniósł w moje zycie BOTOKS i o czym opowiada ten zlepek dziwnych, surrealistycznych scen, karykatur nieprzedstawiających wcale rzeczywistości (a jednak tak prawdziwie i bardziej realnie niz mozna sobie wyobrazic ukazujących naszą rzeczywistość). Przeczytałam gdzieś komentarz, że "VEGA przedstawił środowisko lekarzy jako banda nieczułych, zdemoralizowanych nieludzi co nie jest zgodę z prawda, a wręcz śmieszne, płytkie i jednowymiarowe-co niepodobne do VEGI" . Otóż Drodzy, VEGA posłużył się środowiskiem lekarzy ale opowiedział historie o społeczeństwie a nie NFZ polskim (choc poniekąd takze). Klimat psychodelii i absurdalne dialogi każdego dnia po wyjściu z kina wydają mi się co raz bardziej rzeczywiste i naturalne. Czy nie tak wyglądają relacje pokolenia IKEA? Czy nie przekroczyliśmy juz cienkiej granicy absurdu w rzeczywistości a jeśli nie, czy nie powinninysmy jak najszybciej sie obudzic i zaprzestać samodestrukcji, ktora sie napedza kazdego dnia co raz bardziej? Gdzie nas to zaprowadziło lub gdzie doprowadzi? Takie pytania stawia VEGA KAZDEMU Z NAS. Pokolenie EMPATYCZNE, WYSUBLIMOWANE, pełne akceptacji dla odchyleń od normy, DYSTANSUJĄCE SIĘ, pełne zrozumienia dla kazdego, pokolenie WOLNYCH, nieucisnionych hedonistów, robotów, bez emocji i zasad, poligamistyczne, wynaturzone, zwierzęce zachowania!! Czy tacy wlasnie nie staliśmy sie na przestrzeni kilku lat? Vega w wielkiej hiperboli ukazuje zniszczone i zdemoralizowane, pozbawione szczescia spoleczenstwo, ostrzegając albo ukazując jaki jest lub bedzie lada moment finał. Jesli ktos ma za zle brutalnosc z jaka reżyser opowiada historie to niech sie rozejrzy dookoła i zastanowi jakie sa różnice miedzy tym SURREALISTYCZNYM światem BOTOKSU a tym rzeczywistym, ktory nas otacza. Niestety ŻADNYCH. Podsumowując: jest to ARCYDZIEŁO samo w sobie, nie mówiąc juz o fenomenalnym aktorstwie i niesamowitych kreacjach jakie zostały stworzone przez cala, ale
to cala obsadę zawodowców. Doskonale KINO- z ktorym niełatwo sie nie utożsamiać. OKLASKI!!

Mimi_89

z wieloma fragmentami Twej wypowiedzi po prostu nie można się nie zgodzić, bo teraz tak naprawdę widać, że Vega się wciąż rozwija...co więcej, ja mam wielką nadzieję, że nie przestanie, bo to bez dwóch zdań jego najlepszy i najdojrzalszy film spośród całego dorobku...tyle w temacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones