PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=388682}
4,8 51 856
ocen
4,8 10 1 51856
5,5 14
ocen krytyków
Brüno
powrót do forum filmu Brüno

Sacha Baron Cohen jak zwykle obraził wszelkie świętości i zniesmaczył większość widzów . Jego filmy nie są adresowane do wszystkich . Trzeba mieć naprawdę sporo dystansu do siebie i świata by zrozumieć twórczość tego " wariata " :-)
Tym razem Cohen powołał do życia Bruna czyli zdeklarowanego geja, który zawodowo zajmuję się modą . Jego kariera zostaje przekreślona kiedy w nietypowym kostiumie wywołuje skandal na jednym z pokazów mody . Bruno postanawia spróbować swojego szczęścia raz jeszcze tym razem w Los Angeles i tak rozpoczyna się szalona opowieść której celem jest trafić na okładki wszystkich gazet . Film rewelacyjnie wyśmiewa showbiznes i celebrytów . Wymierza środkowy palec w ludzi którzy sprzedali swoje życie tabloidom . Inteligentny widz na pewno zrozumie ten przekaz . Plus na deser hymn w wykonaniu Bono , Chris-a Martin-a , Eltona Johna , Slash-a , Snoop Dogg-a I Sting-a to istna perełka pokazująca artystów w krzywym zwierciadle , nagrywających tkzw . piosenki dla świata :-)

ocenił(a) film na 6
Alexanderrr

Napisałeś że Cohen obraził wszelki świętości itp . I dlatego go kocham .

ocenił(a) film na 5
SlasherManiak

Dokładnie rozumiem cię w tej kwestii :-) Czekamy w takim razie na jego kolejne wcielenia :-)

ocenił(a) film na 7
Alexanderrr

Bono wydawał się nic nie wiedzieć o tym filmie (kilka przebitek z jego mimiką), a reszta? Ktoś ma jakieś informacje?

ocenił(a) film na 5
edi_nie_oglada_filmow

Wydaje mi się że to było nagrywane z zaskoczenia , jakaś ukryta kamera , czy coś w tym stylu . Cohen zresztą mógł się posunąć do wszystkiego ;-)

ocenił(a) film na 7
Alexanderrr

Nie, akurat tu nic nie jest nagrywane z zaskoczenia. Każdy wie, że jest kamera a i tak nie może się powstrzymać. Ale zarówno Elton jak i ta wcześniejsza babka nic nie zrobili na propozycję meksykańskiego krzesła? :)

edi_nie_oglada_filmow

Akurat Bono, Elton i inne osoby z "hymnu" wymienione są jako aktorzy - więc wiedzieli co robią ;)

ocenił(a) film na 8
Alexanderrr

Dlatego rozumiem tą niską ocenę i to że nie każdy lubi humor Cohena, który wyjątkowo mi odpowiada :D

ocenił(a) film na 8
nailpolish

to nie jest film dla wszystkich, dlatego ma tak niską ocenę

ocenił(a) film na 5
diogdaily

Dokładnie film Tylko dla ludzi myślących :-)

użytkownik usunięty
Alexanderrr

a jak mi się ten film nie podobał to znaczy, że jestem nie myśląca? Daj spokój

użytkownik usunięty

Tam powinno być ''niemyśląca'', wiem jak co niektórzy się denerwują przez tego typu błędy więc z góry przepraszam!:p

ocenił(a) film na 7
Alexanderrr

Mam pytanie. Po co dajesz recenjzę w komentarzach?

ocenił(a) film na 5
DamianGoreFan1993

Damianie to nie jest recenzja , gdybym posilił się o taką byłby to istny elaborat A4 . Wspomniałem dwa słowa na temat fabuły , czy to zle .... Pozdrawiam :-)

Alexanderrr

Cohena cenię bez zbędnej przesady za to, że szydzi z ludzi, którzy zachowują się jak nadludzie, chcą być nietykalni, niezniszczalni, bogaci a przy tym wszystkim głosić miłość do ludzi i do życia. Cohen te idiotyczne i w pewnym momencie sprzeczne ambicje nie tyle studzi co po prostu ośmiesza. a że do wielu dociera jedynie poprawny politycznie czyli zakłamany ton, to Cohen postanawia zburzyć te farsę. te wyidealizowane a w głębi zakłamane poglądy i schematy. i tak trzymać. kolejny dobry film, który spełnia swoje zadanie. podpala cały ten sztuczny cyrk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones