Bracie, gdzie jesteś?

(2000)

O Brother, Where Art Thou?

0 0 FILM 1400
Bracie, gdzie jesteś? (2000)
http://www.filmweb.pl/film/Bracie%2C+gdzie+jeste%C5%9B-2000-1400/userRecommends
1 godz. 46 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
16.035 głosów
 • 1060. w rankingu światowym
 • 5.478 osób chce zobaczyć ten film

W latach Wielkiego Kryzysu złodziejaszek Ulysses i jego dwaj kompani uciekają z więzienia. Główny bohater mami towarzyszy wizją ukrytego skarbu. 

Bracie, gdzie jesteś? (2000)

zdjęcia

(40)

Poza prawem w rytmie bluesa

autor: Ewelina Nasiadko

Czy można nakręcić świetny film na podstawie "Odysei" Homera, wcześniej jej nie przeczytawszy? Czy można zrealizować bardzo amerykańską historię, która jednocześnie miałaby uniwersalne przesłanie? Czy możliwe jest uzyskanie jednolitej historii w filmie, składającym się z niezliczonej liczby rozmaitych wątków? Tak, tak i jeszcze raz tak! A o czym właściwie mowa? A o najnowszej produkcji tandemu Coen-Coen "Bracie gdzie jesteś?" - jednej z najlepszych komedii ostatnich lat. Po braciach Coen oczekuje się filmów co najmniej poprawnych, przyzwyczaili ... czytaj dalej

obsada

(89) +
zobacz pełną obsadę

Czasy Wielkiego Kryzysu. Trzech uciekinierów z więzienia w Mississippi rozpoczyna przygodę swojego życia - chcą odzyskać wolność i wrócić do domów. Nie mając nic do stracenia, wciąż w kajdanach, uciekają najszybciej jak potrafią. Podróż okazuje się niezwykłą przygodą, pełną barwnych postaci, wyzwań i nowych doświadczeń.

pozostałe informacje

muzyka:
Chris Thomas King , Carter Burwell (więcej...)
zdjęcia:
Roger Deakins
na podstawie:
Homer "Odyseja" (poemat)
studio:
 • Touchstone Pictures (
  • przedstawia
  )
 • Universal Pictures (
  • przedstawia
  )
 • Buena Vista Pictures (
  • niewymienione w czołówce
  )
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
 • W sali kinowej, w której bohaterowie oglądają film można dostrzec znak "Exit", który stylem przypomina ten z lat współczesnych, gdy tymczasem akcja filmu dzieje się w latach 30.
 • W scenie, gdy Ulysses wychodzi ze sklepu po zakupieniu pomadek, na słupie elektrycznym można dostrzec nowoczesny transformator, mimo iż akcja filmu dzieje się w latach 30.
 • Gdy "Buźka" Nelson idzie na egzekucję widzimy muzyków, którzy grają na skrzypcach i mandolinie, lecz w tle słyszymy dźwięki mandoliny i gitary, a nie skrzypiec.

dyskusja

(131 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Miało wyjść coś klimatycznego... nie wyszło

Bynajmniej mnie ten film nie porwał i dziwie się tym zachwytom. Owszem, muzyka b. przyjemna- tylko tyle. ... czytaj dalej
7

Kiepski żart

Spodziewałem się czegoś lepszego ale to mnie nauczyło że oceny na tym portalu dają również dzieci :) Film pozbawiony humoru nawet mi to ... czytaj dalej
18

Szanowni filmwebowicze

To, że gatunek filmu jest określany jako "komedia", nie może być traktowane jako jeden z głównych czynników wpływających na ... czytaj dalej
3

7 bo... 

Tylko 7 bo żona jest obrzydliwa pod każdym względem i aż 7 za zdjęcia, muzykę, absurdalne poczucie humoru i rewelacyjnego Clooneya:)
tim_tim tim_tim
ocena: 7
2

Clooney

W tym filmie Clooney zagrał genialnie. Świetny film.
sigon sigon
ocena: 8
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true