PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32025}

Brat Słońce, siostra Księżyc

Fratello sole, sorella luna
7,4 1 151
ocen
7,4 10 1 1151
Brat Słońce, siostra Księżyc
powrót do forum filmu Brat Słońce, siostra Księżyc

Nikt nie stworzy piękniejszego Filmu o świętym Franciszku od tego filmu. Bardzo wdzięczny film, kolorowy, ciepły i mądry. Graham Foulkner wspaniale odtwarza młodego człowieka zakochanego w ubóstwie, dla którego ptaki to większe skarby niż pieniądze czy płótna.Muzyka bardzo ładna i piosenki. Wspaniałe krajobrazy.

parys79

W zasadzie zgadzam się z Tobą, ale nie sądzisz, że ten film był miejscami... trochę zbyt "wdzięczny" i "kolorowy"? Nie zrozum mnie źle, większość tego filmu jest w porządku, ale miejscami nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że był trochę przesłodzony. Te wszystkie króliczki, kwiatuszki, motylki... litości. Czułem się trochę zażenowany :/ Rozumiem, że to św. Franciszek, ale bez przesady. I jeszcze te piosenki... sam nie wiem. Też były przesłodzone. (Chociaż ta, którą śpiewali odbudowując kościół - o cierpliwości - naprawdę mi się podobała ;) Ale i tak sprawiały, że nie mogłem jakoś podejść do tego filmu poważnie; za bardzo mi się to kojarzyło z filmami dla dzieci - wiesz, co mam na myśli.

ocenił(a) film na 9
kosmita_71

Dzisiaj obejrzałam film włoski ''Franciszek i Klara''. Uważam, że jest lepszy od ''Brat słońce, siostra księżyc'' choć ten też był cudowny. Ale ''Franciszek i Klara'' jakoś bardziej na mnie podziałał..... był piękny.

ocenił(a) film na 8
kosmita_71

kosmita_71, bo film jest w takiej konwencji po prostu, nie trzyma się faktów, jest bardziej legendą, bajką o świętym - mnie te motylki nie drażnią :)
zawsze można obejrzeć "Franciszka" Liliany Cavani
"Rozumiem, że to św. Franciszek, ale bez przesady" - no właśnie, ze "słitaśnością" św. Franciszek w rzeczywistości nie miał wiele wspólnego i nie dlatego jest świętym, że się z króliczkami bratał ;)

ocenił(a) film na 9
parys79

Przepiękny, niesamowity, wzruszający a zarazem zabawny. Piękna historia, zwykły człowiek jest tchórzem by żyć tak jak św. Franciszek, podziwiam Go i jego wiarę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones