PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32025}

Brat Słońce, siostra Księżyc

Fratello sole, sorella luna
7,4 1 152
oceny
7,4 10 1 1152
Brat Słońce, siostra Księżyc
powrót do forum filmu Brat Słońce, siostra Księżyc

Pierwsza to wersja włoska z 1972 nieco dłuższa (około 20 minut) z inną muzyką i nieco innymi scenami a druga to wersja angielska z 1973 z muzyką Donovana nieco lepiej zrealizowana. Jednak filmowano ten film raz a to co jest w wersji włoskiej pochodzi chyba z tego co ma sam reżyser.

użytkownik usunięty
Frank

chyba tak, ja mam włoską do której w ogóle nie pasują napisy angielskie i polskie, choć bardzo dokładnie przeglądnęłam i teoretycznie wyglądają, jakby miały pasować. bardzo mnie ten fakt zafrapował, bo mam kilka filmów o franciszku i nie mogłam zrozumieć, do któego napisy są udostępnione w sieci.
pozdr

ocenił(a) film na 9

Wersja włoska wyszła na ekrany kin rok wcześniej. Rozpoczyna się od tzw preludium, czyli scen przed napisami. Franciszek wybiera się na wojnę, jedzie konno z przyjaciółmi po ulicach Asyżu, po czym w nocy wchodzi z nimi do domu swego ojca. Wszyscy domownicy wpierw są przerażeni iż to napadli ich ludzie z Perugii, ale wkrótce okazuje się że to beztroski syn Piotra Bernardone...

Nie ma wspomnień w tej wersji Wszystko dzieje się po kolei, a angielska wersja rozpoczyna się od Franciszka w mglisty dzień wracającego z wojny. Ta scena w włoskiej wersji jest po około 12 minutach.

Pozdrawiam

moglabys mi przeslac napisy polskie do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
Frank

Witam:]
Wiele słyszałem juz na temat tego filmu, ale jeszcze nie miałem okazji oglądnięcia go. Czy nie bylibyscie w stanie jakos załatwić ten film? Jesli jest jakas szansa to prosze o kontakt ze mną adii21@interia.pl lub nr gg 1668277.
Pozdróweczka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones