PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35642}

Brother

Brat
7,4 11 326
ocen
7,4 10 1 11326
6,8 8
ocen krytyków
Brat
powrót do forum filmu Brat

Film bardzo dobrze się ogląda.

Ale zastanawia mnie główny bohater. Skuteczny choć naiwny zabójca. Zabija bez mrugnięcia okiem, za łatwo mu przychodzi. Taki prostaczek z pistoletem.

ocenił(a) film na 8
Regent

Radzę nie wierzyć, że Danila podczas wojny był pisarzem sztabowym.

ocenił(a) film na 10
SXR

byl, rzeczywistosc (brud, bieda, kompletny brak perspektyw) zdeterminowala jego cechy typu bezwglednosc itd (choc z duza dawka moralnosci, specyficznej ale jednak sprawiedliwej w jego mniemaniu)...jest w filmie taki fragment, jak Daniła sam robi spluwe, wowczas w Rosji smarkacze z podworka za pomoca tego typu "smieci" robili podobne "pistolety", biegali po ulicy napadajac na ludzi. Ogladalem wywiady z Balabanovem i aktorami grajacymi w obu czesciach Brata, ktorzy opowiadali jak podczas krecenia scen w USA w drugiej czesci Daniła robil taki sam pistolet nabijany gwozdziami i byli zszokowani jak latwo cos takiego zrobic i ze w Rosji jest to zwykla norma.
Ciezko ten film interpretowac bez znajomosci realiow o ktorych opowiada, moze sie pojawic duzo niescislosci.

ljumen

Ja bym jednak poparł tezę, że Daniła nie siedział w wojsku za biurkiem. Na pewno masz rację, że chuligaństwa nauczył się już w dzieciństwie, ale prawdziwym zabójcą został dopiero w Czeczenii. Lekkość z jaką zabija zupełnie nie pasuje do żołnierza ze sztabu. Daniła parę razy w filmie zapewnia, że w wojsku tylko przerzucał papierki, ale zawsze mówi to z ironicznym uśmieszkiem... Końcowa scena odbicia brata w której niemal automatycznie wykrzykuje "broń na ziemię, ręce za głowę, wszyscy na podłogę, mordy w dół!" każe przypuszczać, że bardzo często właśnie tak zachowywał się w Czeczenii.

ocenił(a) film na 10
Kriss81

W dwujce jest wyraźnie pokazane że Danła bynajmniej pisarzem sztabowym nie był. Poprostu nie wolno mu było mówić co robił w Czeczeni.Zresztą już w jedynce jest to raczej oczywiste.

ocenił(a) film na 8
wlooczykij666

Oczywiście, że tak. O tym ten film między innymi mówi- o zmienionej przez różne brutalne, okrutne doświadczenia psychice głównego bohatera, który potrafi być szlachetny, ale też zabić bez mrugnięcia- zupełnie jak bohater filmu Wojna, tegoż samego Bałabanowa.

ocenił(a) film na 10
Russ1

do tego uśmieszku, to jeszcze jego brat się go pytał a strzelac umiesz? a on tez chyba z tym uśmieszkiem odpowiada: tak, na strzelnice chodziliśmy

pawel059

Powiedzcie czy istnieje jakaś ,,baza" czy strona gdzie można rosyjskie filmy oglądać z polskimi napisami ? Zacząłem oglądać rosyjskie filmy i mam wielki głód. Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 10
piotruniog

a szukasz jakichś konkretnych z napisami?

jakie już oglądałeś ?

pawel059

Oglądałem Ładunek 200, Brat 1 i 2, Bumer 1 i 2, Ostrov wyspa. W najbliższych dniach zamierzam obejrzeć Morfinę, Palacza, Wojnę. W zasadzie to każdy z tych mi się podobał więc nie mam zbytnio sprecyzowanego menu.

ocenił(a) film na 10
piotruniog

do tych co zamierzasz to masz z napisami dostęp?

są jeszcze fajne jesteśmy z przyszłosci 1 i 2, Jeniec kaukazu

pawel059

A te filmy, które polecasz to gdzieś można obejrzeć z napisami ?
Na zalukaj jest Morfina, Palacz i Wojna, która jest też na Youtube. Jutro zerknę na swoje konto na Youtube to polecę Ci kanał takiego kolesia z rosyjskimi filmami, tam takie co nie co.

ocenił(a) film na 10
pawel059

Wpisz sobie dokładnie w ten sposób w wyszukiwarkę na YT: FilmRosyjski

piotruniog

Jeńca kaukazu znalazłem na YT a Jesteśmy z przyszłości jest na zalukaj. Ok.

ocenił(a) film na 10
piotruniog

większosc już ogladałem z tego co tam jest, ale pare nie, dziękuje

ljumen

nic nowatorskiego to on nie robił po prostu ze zwykłej myśliwskiej dwururki na dzika i inne kuropatwy zrobił obrzyna (sztuczka stara jak świat dla zmniejszenia rozmiaru i zwiększenia siły obalającej) czyli po spiłowaniu kolby i lufy oraz zamianie śrutu na ćwieki od gwoździ zmontował sobie domowego poręcznego szotguna z domowymi nabojami typu dum-dum (ściętymi płasko także do zwiększenia siły obalającej)...;)

ljumen

dodam jeszcze, że zrobienie obrzyna jest bardzo proste, gwarantuję ci, że każdy kto posiada strzelbę gładkolufową (przykładowo myśliwi) potrafią to zrobić, broń ta często jest tak modyfikowana przez kłusowników w wiadomych celach...

ocenił(a) film na 8
800dpi

Za to w drugiej części już robi sobie broń - jakiegoś samopała zupełnie od podstaw.

ocenił(a) film na 10
Regent

Daniła ma prosty kodeks moralny - czyli eliminuj szkodliwego, próbując pomóc poszkodowanym. Dla niego to jest proste. Dlatego ważna jest scena na końcu kiedy strzela do męża motorniczej, który ją bije, a ta zamiast mu dziękować każe mu się wynosić. Daniła tego nie rozumie, myśli, że strzelanie do szkodnika jest zawsze dobrym wyjściem i powinno być zawsze nagradzane. Że wszystko jest czarno-białe. Czyli, cierpisz więc zastrzelę ci męża i twoje cierpienia się skończą. A tu okazuje się, że inni są bardziej skomplikowani.

Regent

Zabójca to nie jego główna cecha. On jest kłamcą!!!. Swieta odkrywa, że gdyby nawet chciała go zdradzić "Krągłemu", to nie może, bo nic o nim nie wie. Pewno dlatego w finale wybiera przewidywalnego pijaka-męża niż Daniłę. Każde zawodowstwo uczy "nie miej słabych punktów", to szkoła do której chodził Daniła. I dlatego nie uczy życia. I o tym jest film. Bałabanow jak zawsze genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones