PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100562}

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Bridget Jones: The Edge of Reason
6,8 157 717
ocen
6,8 10 1 157717
5,8 22
oceny krytyków
Bridget Jones: W pogoni za rozumem
powrót do forum filmu Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Dwóch panów Darcy

ocenił(a) film na 9

Bridget Jones gdy po raz pierwszy spotkała Marka Darcy'ego porównwła go z panem Darcym z powieści Jane Austen "Duma i Uprzedzenie"Co macie do powiedzenia na temat ich wspolnych cech ??(to do osób, które przeczytały obie książki, lub chociaż obejżały obie ekranizacje).Moim zdaniem H.Fielding wyraźnie inspirowała się bohaterem powieści Austen tworząc Marka Darcy'ego.To w końcu klasyka brytyjskiej powieści.Ponadto Fielding uczyniła Bridget miłośniczką miniserialu BBC "Pride and Prejudice".Zabawne i zapewne zamierzone jest to, że obu panów Darcy'ch zagrał ten sam aktor.Cała z resztą fabuła jest w pewnym stopniu oparta na "Dumie i uprzedzeniu".Choć to pewnie widoczne dla dużej części Anglików, którzy z grubsza znają rodzimą literaturę,ta książka nie jest u nas tak popularna (choć właściwie można ją znaleźć w każdej księgarni, więc może się mylę).Napiszcie co o tym myślicie (a jeśli nie macie zdania, to nie piszcie:"Co ta idiotka wypisuje??",tylko się najpierw zorientujcie w temacie, albo nie piszcie nic ;)

Jozia

Co ta idiotka wypisuje??
Spokojnie, tylko żartowałam. :)

Ab-solutnie. Mark Darcy jest odbiciem pana Darcy'ego z "DiU", sama Helen Fielding powiedziała, że to było jej zamierzenie. Cała sprawa z Colinem Firthem grajacym Marka jest całkowicie pokrecona i przez to rozbrajająco śmieszna: ciekawe jak to jest grać chłopaka kobiety, która przez pół czasu trwania fabuły slini się na twój widok w mokrej koszuli? Bezcenne doswiadczenie.

Zauważ, ze podobny zabieg wykorzystano w "Masz wiadomość". Kathy siedząc w kawiarni czyta właśnie "Dumę i uprzedzenie" i widz od razu ma wrażenie: hej, ja to przecież już gdzieś widziałem!

"Duma i uprzedzenie" to jedna z moich ulubionych książek, pewnie dlatego tak bardzo polubiłam zarówno Bridget, jak i "Masz wiadomość". (Tjaa, jestem niepoprawną romantyczką... Zaskarżcie mnie!)

ocenił(a) film na 9
Jozia

Ale mnie przestraszyłaś ;P...... Dowiaduję się ostatnio, że bardzo wielu osobom podoba się " Duma i uprzedzenie". I słusznie.Masz rację, w "Masz wiadomość" można łatwo zauważyć podobieństwo do "DiU". A jeśli chodzi o Bridget Jones, to czytając drugą część odczułam coś więcej, niż podobieństwo faktów. W niektórych miejscach klimatem zbliżała sie do powieści Austen : towarzystwo nad jeziorem, spacery po parku, podsłuchiwanie przez żywopłot itp. Oczywiście Bridget to powieść współczesna i musi być zasadniczo różna od prozy z pocz. XIXw., ale widać w niej inspiracje. Nie mogę się już doczekać premiery filmu.

ocenił(a) film na 9
Jozia

Ale mnie przestraszyłaś ;P...... Dowiaduję się ostatnio, że bardzo wielu osobom podoba się " Duma i uprzedzenie". I słusznie.Masz rację, w "Masz wiadomość" można łatwo zauważyć podobieństwo do "DiU". A jeśli chodzi o Bridget Jones, to czytając drugą część odczułam coś więcej, niż podobieństwo faktów. W niektórych miejscach klimatem zbliżała sie do powieści Austen : towarzystwo nad jeziorem, spacery po parku, podsłuchiwanie przez żywopłot itp. Oczywiście Bridget to powieść współczesna i musi być zasadniczo różna od prozy z pocz. XIXw., ale widać w niej inspiracje. Nie mogę się już doczekać premiery filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones