PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208060}
7,2 56 284
oceny
7,2 10 1 56284
7,3 28
ocen krytyków
Broken Flowers
powrót do forum filmu Broken Flowers

Nazwać ten film nieudanym będzie nieporozumieniem. Nie znudził mnie nawet przez moment. Otwarte zakończenie również uznałbym za walor. Jarmusch prowadzi akcję powoli, doprowadza do konfrontacji w zakończeniu, a kiedy widz sądzi, że jego oczekiwanie i cierpliwość zostaną nagrodzone jasnym rozwiązaniem, następuje ostatni klaps. Warte zobaczenia choćby dla Murraya.

użytkownik usunięty
Asmodeusex

Przyjemnie się ogląda, ale jakoś nic poza tym... I chociaż się zgadzam, to dla mnie obejrzane-zapomniane.

ocenił(a) film na 6

Ja niestety wynudziłem się niesamowicie na tym filmie. Dłużyzny zajmują tu 70% filmu, po co pokazywać sceny typu "jedzie, jedzie, patrzy na mapę, skręca, siedzi 5 minut, śpi w samolocie" itp. ? Ten film można przedstawić w 45 minut, reszta to dla mnie lanie wody. Owszem, jest niedopowiedzenie, nie ma happy endu, tylko po co ten film ? Może i jest niestandardowy, ale co z tego ,skoro nudny. I nie piszcie mi "to nie film akcji", sam wiem. Ale i tak uważam, że tę historię można było pokazać ciekawiej.

Krytykant

Od razu zaznaczę, że widziałem tylko trzy filmy Jarmusha, więc nie jestem jakimś fanatykiem.

Wszystkie w dużym stopniu opierają się na muzyce i (między innymi właśnie przez to) powolną, dystyngowaną (wiem, głupio to brzmi :) ) akcją. Albo chwyta za serce ,albo nie. Mnie chwyciło, bo film zdecydowanie nie miał hollywoodzkiego zakończenia. Opowiadał o zwykłym człowieku, ze zwykłymi problemami i tym trochę mniej codziennym o którym jest ten film. Ja kupiłem tę historię, bo wydała mi się prawdopodobna.i nie było tutaj wzruszających na siłę momentów.

I według mnie było tutaj mnóstwo ciekawych postaci drugo i trzecio planowych :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones