Brud

(2013)

Filth

Chory policjant-narkoman, manipulując wszystkimi dookoła, toruje sobie drogę do awansu, dzięki któremu może odzyskać również żonę i córkę.

Gotowi na "Nagi lunch" ze "Złym porucznikiem"? W karcie dań czekają kopce kokainy, półmiski psychotropów i cysterna whisky. Na liście gości znajdziecie bandziorów, rasistów, homofobów i amatorów brudnego seksu. Na czele wesołej gromady stoi sierżant Bruce Robertson – as edynburskiej policji, król nałogowców i cesarz intryg zmierzający z prędkością światła ku samozagładzie.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 88%

obsada

(106)
pokaż:
 
James McAvoy James McAvoyjako:Bruce Robertson
James McAvoy jako Bruce Robertson
Jamie Bell Jamie Belljako:Ray Lennox
Jamie Bell jako Ray Lennox
Eddie Marsan Eddie Marsanjako:Bladesey
Eddie Marsan jako Bladesey
Imogen Poots Imogen Pootsjako:Amanda Drummond
Imogen Poots jako Amanda Drummond
Brian McCardie Brian McCardiejako:Dougie Gillman
Emun Elliott Emun Elliottjako:Peter Inglis
Emun Elliott jako Peter Inglis
Gary Lewis Gary Lewisjako:Gus Bain
John Sessions John Sessionsjako:Bob Toal
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

James McAvoy jako Bruce Robertson
James McAvoy jako Bruce Robertson
9,4 1921 głosów
Eddie Marsan jako Bladesey
Eddie Marsan jako Bladesey
8,2 480 głosów
Jamie Bell jako Ray Lennox
Jamie Bell jako Ray Lennox
7,6 384 głosy
Imogen Poots jako Amanda Drummond
Imogen Poots jako Amanda Drummond
7,4 352 głosy

Edynburg. Detektyw Bruce Robertson (James McAvoy) pracuje w wydziale kryminalnym miejscowej policji. Jest uzależniony od alkoholu, narkotyków, seksu i pornografii. Zastrasza podejrzanych, bezczelnie wykorzystuje powierzoną mu przez społeczeństwo władzę. Pewnego dnia dostaje sprawę brutalnego morderstwa japońskiego studenta, która może okazać się kluczem do upragnionego awansu na inspektora. Aby osiągnąć swój cel, cynicznie manipuluje kolegami z pracy i stosuje wszelkie możliwe brudne gierki. Wierzy, że jeśli dostanie awans, odzyska żonę i córkę. Wkrótce wyniszczające nałogi i intrygi wymierzone w konkurentów do awansu zaczynają odbijać się na jego zdrowiu psychicznym.

 • "Filth" to z pozoru kolejna brytyjska komedia stylizowana na kino amerykańskie, w którym niemal każda scena pełna jest prochów, nagich pań o wątpliwej reputacji oraz typów macho jako głównych bohaterów. Tym razem oprócz narkotycznej, a często ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 80%
 • Film możemy śmiało podzielić na dwie części: komediową i dramatyczną od połowy. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 68%
 • "Brud" Jona S. Bairda zaskakuje energią i dynamiką. Dzięki sprawnej realizacji i zabawie z montażem, ścieżką dźwiękową i filmowymi środkami wyrazu seans mija bardzo szybko, a oglądanie na ekranie Jamesa McAvoya to czysta przyjemność. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 55%
zobacz wszystkie recenzje użytkowników

pozostałe informacje o filmie
Brud

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
dystrybucja:
9th Plan
studio:
 • Altitude Film Entertainment
 • Egoli Tossell Film
 • Entre chien et loup
(więcej...)
inne tytuły:
Filth (I)
 • (inny tytuł) Wielka Brytania

Filth
 • Australia
 • Nowa Zelandia

(więcej...)
 • Podczas wakacji w Hamburgu, Bladesey czyta ze swojego przewodnika i mówi Bruce'owi, że Niemcy istnieją od roku 1865. Zjednoczenie Niemiec miało miejsce w 1871 roku.
 • Kiedy Ray mówi Bruce'owi, że będzie starał się o awans na stanowisko inspektora, ten wypala mu papierosem dziurę w kanapie. Jednak następnym ujęciu papieros Bruce'a dalej się pali i ma na górze popiół, tak jakby wcale nie dotknął powierzchni kanapy.
 • W jednej ze scen Bruce Robertson stoi w dzień przed oknem wystawowym i sprawdza wyniki meczy piłkarskich. Widzimy, że jest godzina 16:45. Jednak o tej porze roku, czyli w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, powinno być już ciemno.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o