Bunkier

(2001)

The Hole

0 0 FILM 31038
Bunkier (2001)
http://www.filmweb.pl/film/Bunkier-2001-31038/userRecommends
1 godz. 42 min.
ocena społeczności: dobry
7,0/10
19.770 głosów
  • 2214. w rankingu światowym
  • 4.057 osób chce zobaczyć ten film

Przerażona Liz to jedyna odnaleziona z czwórki nastolatków, którzy postanowili spędzić wolny czas w bunkrze. Policja próbuje ustalić, co się stało.

Bunkier (2001)
OGLADAJ TERAZ>> IPLA

zdjęcia

(24)

Prawdziwe kłamstwa

autor: Ewelina Nasiadko

Rzadko się zdarza, by opowieść o rozbrykanych nastolatkach naszych czasów miała jakąś głębszą warstwę. "Bunkier" zdaje się być tu wyjątkiem - to nie tylko zabawa i lekki filmik, to także opowieść o mrocznych tajemnicach ludzkiej psychiki i obsesyjnej miłości. Grupa czworga nastolatków, w wyniku rożnych machlojek, zamiast na szkolną wycieczkę geograficzną, wyrusza na poszukiwanie przygody w starym, powojennym bunkrze. Impreza ma potrwać trzy dni, jednak niespodziewanie przedłuża się do dwóch tygodni. Wszyscy tracą już nadzieję na odnalezienie ... czytaj dalej

obsada

(42) +
zobacz pełną obsadę

Thiller psychologiczny. Film opowiada o czworgu uczniach z elitarnej szkoły, którzy postanawiają nie jechać na szkolną wycieczkę w zamian za spędzenie czasu w bunkrze. Lecz trzy dni jakie mają spędzić w kryjówce zamieniają się w długie dwa tygodnie. Gdy już rodzice i nauczyciele tacą nadzieje na odnalezienie nastolatków, z bunkra wychodzi Liz. Jest ona w głębokim szoku i nie potrafi odróżnić fikcji od prawdy. Czy dowiemy się jednak co wydarzyło się w bunkrze??

pozostałe informacje

muzyka:
Clint Mansell
zdjęcia:
Denis Crossan
na podstawie:
Guy Burt "After the Hole" (powieść)
dystrybucja:
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio:
  • Canal+
  • Cowboy Films
  • Film Council
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
  • Kiedy doktor Horwood odwiedza Liz w domu, zatrzymuje się w samochodzie, który jest dosyć brudny. Lecz kiedy odjeżdżają, samochód jest zupełnie czysty.
  • Liz, dzwoniąc na policję po ucieczce z bunkra, wykręca numer "911". Jednak w Wielkiej Brytanii na policję dzwoni się pod numer "999".
  • Zdjęcia do filmu kręcono w Kent, Buckinghamshire, Somerset, Londynie, Berkshire oraz Hertfordshire (Anglia, Wielka Brytania).

O relacjach, nie o strachu

14%
autor: Piotrek4

Nick Hamm zabiera nas w środowisko elitarnej szkoły dla zmanierowanych uczniów, by potem, w retrospekcjach, ... czytaj dalej

dyskusja

(262 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał

8/10 Jak to się mówi, thriller po byku. Rosnące napięcie, psychoanaliza postaci, interesująca fabuła, intrygujące oraz konfundujące odkrycie tajemnicy (tym samym mocne zakończenie filmu).

To bardzo dobra produkcja. Polecam (także jako przykład bardzo dobrze nakręconego thrillera, o który tak ciężko przy dzisiejszych czasach).
poland7 poland7
ocena: 8
13

bzdura niestety... mam tylko jedno pytanie...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
VanKert VanKert
ocena: 5
22

Mocna 6.

Naprawdę fajny film z ciekawą historią... jednak do 7 zabrakło sporo... przede wszystkim chwilami irytowała mnie gra Desmonda a już przede ... czytaj dalej
0
 

podobne

zna ktoś może podobne filmy? klimatem" fabułą?
19

słabiuki film ,bardzo przewidywany

wydumany problem i maniera dzieciaków zza oceanu ,szkoda czasu ...
5
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true