PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546049}

Bunkier

The Divide
6,1 12 086
ocen
6,1 10 1 12086
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

Nikt nie zrobił by ekranizacji gry jak trzeba ;/

Świat przed apokalipsą jak wyolbrzymione lata 50te (budownictwo, stroje itd) motywy rodem ze starych filmów SF. Potem po katastrofie.. klimat westernu przeplatający się z SF, sceny okrucieństwa rodem z komiksów albo filmów gangsterskich (i nie chodzi tu bynajmniej o durne sceny gore) hmm.. a to wszystko owiane dziwną ironią i humorem sytuacyjnym. Nakręcone z minimalnym użyciem efektów komputerowych - oddanie nędzy i okrucieństwa postapokaliptycznego świata jako "normalności" tam panującej, przy jednoczesnej "ignorancji" tego dramatu, (brak scen żałosnych, smutnej muzyki itd).. Jak już wiernie ekranizować to fabułę z jedynki.. chociaż w realiach F2 też by mogło być mocne - ale to już inna historia bo cała dwójka by się nie zmieściła.. główny motyw ten sam ale trochę inaczej by trzeba było..

ocenił(a) film na 9
widz00

Nie jestem przekonany czy F1 zmieściłby się w jednym filmie. Pokazanie samego głównego wątku nie oddałoby klimatu i sensu historii nie mówiąc już o zakończeniu. Dylogia minimum a trylogia to już na luzie to samo z drugą częścią.

widz00

Szczęście w nieszczęściu. Bo z jednej strony szkoda bo Fallout to gra kultowa i mógł by być z tego jakiś niezły filmik (enkalwa, mutanty mmm) a z drugiej wiadomo jak to jest z ekranizacjami gier :(

widz00

Ja bym mógł zrobić ekranizację Fallouta!

0wner2

No to napisz scenariusz na początek :D Jak będzie dobry, to fani się do niego przykleją.

widz00

Kiedyś jak sobie leżałem w łóżku i rozmyślałem, to wymyśliłem już mniej więcej pierwsza godzinę filmu, tak więc jakbym się przyłożył, to może by coś z tego wyszło :D Dodam, że ekranizacja tej gry powinna trwać minimum 3 godziny.

widz00

dobrze napisane !

ocenił(a) film na 9
widz00

Ale pomijając to, że z grą nie będzie miał wiele wspólnego to zapowiada się całkiem nieźle. Jak tylko nie zepsują tego jakąś tandetą to może wyjść fajne klimatyczne post apokaliptyczne widowisko. Tylko oczywiście jak znać życie to nasi dystrybutorzy oleją ten film bo akurat druga część Harryego Pottera wyjdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones