PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546049}

Bunkier

The Divide
6,1 12 089
ocen
6,1 10 1 12089
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

Zachycacie się a film mnie nie urzekł - nie trzeba być profesorem psychologii by od samego początku wiedzieć jak się potoczy sytuacja. Postacie są przez to zupełnie nierealne. Facet przez 10 lat buduje schron i zbiera zapasy, ma broń a widząć zapowiadające się problemy liczy że za X dni jak skończy się jedzenie i zacznie ludziom odbijać to problem zniknie?!? Czekałem parę minut na początku licząc że ten ex strażak rozwiąże problem, nawet miałem nadzieje że tylko czegoś nie dostrzegam i stopniowo 'problematycznych' otruwa - nic się nie stało oczywiście i dalej już tylko przewidywalna papka... naprawde czy jestem jedynym który tak to odebrał ?? nie chce mi się wieżyć

ocenił(a) film na 10
kali961

" nie trzeba być profesorem psychologii by od samego początku wiedzieć jak się potoczy sytuacja" - jak oglądasz film o katastrofie lotniczej to też narzekasz, że wiadomo było że samolot się rozbije?

Lucasus_87

Nie rozumiesz mojego komentarza. Facet 10 lat buduje schron, ma wiedzę w temacie, ma broń i wszystko a widząc, że ma tam 3 typów którzy będą go chcieli za######## przy najbliższej okazji nic nie robi. Odnosząc się do twojej analogii filmu o katastrofie lotniczej wyglądał by tak -> Samolot leci, wyłączają się silniki a piloci udają że nic się nie stało, w końcu samolot uderza w ziemie i przez kolejne 20 minut oglądamy palących się pasażerów no i koniec filmu.

Chciałbym, jakiś sens i ciekawą interakcję. Np te dwie kobitki kombinujące jak tu się zakręcić, przypodobać i jakieś ewentualne interakcje między nimi. Tutaj tego nie było - tutaj było proste jak cep. W ogóle cały motyw porwania tej dziewczynki zaistniał chyba tylko po to by pod koniec nie było problemu że zostanie wciągnięta w jakąś orgię albo będzie oglądać odcinanie członków. Ten motyw nie był w ogóle istotny - kto gdzie jak i dlaczego - nie istotne - weźmy 2 młodych facetów i pozwólmy im się powyżywać na innych plus poobracać starszą kobitkę. Pomijam już fakt że to troche mizoginiczna wizja naszego społeczeństwa.

kali961

fabuła w tym filmie była słaba, podobnie jak w Prometeuszu, ale sam pomysł... daje duże możliwości na zrobienie drugiej części, coś osadzonego w klimacie Fallouta, z ciekawą historyjką jak w Księdze Ocalenia (chociaż tamto było strasznie karykaturalne i to organizowanie się grup zwyroli podobnie jak w Mad Maxie, trochę naciągane, ale możliwe).. tylko szanse na to są małe, bo zwykle kolejne części jakichś ciekawych pierwszych produkcji nadużywają komputera, efektów specjalnych i zapominają o dialogu z widzem

ocenił(a) film na 7
kali961

XX wiek najdobitniej pokazał ,że tkanka społeczna jest bardzo krucha i bardzo łatwo może ulec degradacji także nie czepiałbym się takiej a nie innej wizji twórcy. Mimo błędów logicznych które się pojawiły i tak jest to jeden z najciekawszych filmów ostatnich lat. Bardzo sugestywny obraz upadku człowieczeństwa. Nie jest pozbawiony wad ale to w jaki sposób zostali w tym filmie poprowadzeni aktorzy , zdjęcia oraz muzyka mogą budzić moim zdaniem uznanie. Zapada w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones