PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546049}

Bunkier

The Divide
6,1 12 082
oceny
6,1 10 1 12082
Bunkier
powrót do forum filmu Bunkier

* Zacznę od wskazówki, o której pewnie mało kto słyszał, a która może uratować komuś zycie. Mianowicie "Cebula" : )
"Steven R. Schechter podaje w książce Fighting Radiation and Chemical Pollutants with Foods, Herbs and Vitamins, że najwięcej cysteiny znajduje się w CEBULI. Pisze on także, że cysteina wiąże i dezaktywuje wszystkie radioaktywne izotopy i toksyczne ciężkie metale takie jak kadm, ołów i rtęć. Siarka z cysteiny wspomaga nerkę i wątrobę w procesie oczyszczania"

"Kwas RNA i DNA wydłuża szanse przeżycia ssaków narażonych na promieniowanie. Pyłki pszczele, spożywcze drożdże oraz niektóre algi morskie takie jak chlorella w dużym procencie składają się z kwasów nukleinowych. Sporo RNA z kolei znajduje się w cebuli"

Jak widzicie cebula zbawieniem na wszystko. Tak ze o ile macie możliwość, wpieprzajcie ją na potege. Jezli macie mozliwośc jej póxniej zdobycia, lub ogłoszony podwyższony stan zagrożenia atomowego i robicie zapasy, to nie zapomnijcie o cebuli

Bede dodawał do tematu kolejne tricki, teraz ide do pracy, będe wieczorem. dodawajcie cos od siebie ;)

Zigu21

ja słyszałem o winie czerwonym

ocenił(a) film na 7
Zigu21

Nie cebula tylko naturalna cysteina zawarta w niej (tak nawiasem mówiąc w kukurydzy jest jej więcej:)

Ale najważniejszym środkiem jest jodek potasu dostępny jako np jodyna czy płyn lugola.

Poza tym jeszcze namaczanie się roztworami sody, oliwa z oliwek i pestki od jabłek. Poza tym wszystko co posiada witaminę C.

ocenił(a) film na 7
Dealric

jodek potasu jedynie chroni (teoretycznie) przed rakiem tarczycy. Kiedyś miałem książeczkę wydaną w czasach zimnej wojny gdzie opisane było jak postępować między innymi przy ataku nuklearnym, tylko gdzieś mi się zapodziała. Najważniejsze co zapamiętałem to
1. nie patrzeć na wybuch (bohaterka divide powinna stracić wzrok)
2. uciekać do schronu, piwnicy itp, chociaż na to może nie być czasu i wtedy trzeba położyć się płasko z dala od okien. Jeśli się przebywa na zewnątrz, położyć się płasko na ziemi za jakąś osłoną terenową (rów, pagórek) stopami w kierunku wybuchu i modlić się żeby nie być w zasięgu fali uderzeniowej
3. po przejściu fali uderzeniowej jak najszybciej opuścić region zagrożony opadem radioaktywnym
4. Jeśli zostanie się uwięzionym na terenie zagrożonym (np w schronie) , jeść i pić jedynie produkty z puszek
W książce opisane było nawet jak przygotować prosty strój ochronny do ucieczki ze skażonego terenu, jak się zachować w trakcie ataku bombowego i chemicznego (łącznie z zabezpieczeniem domu, gospodarstwa i studni przed skażeniem)
Szkoda, że teraz nie ma takich publikacji. Mamy szczęście żyć w czasach względnego pokoju, ale mimo wszystko powinniśmy posiadać jakąś elementarną wiedzę z zakresu obrony cywilnej na wypadek wojny. Ja nawet nie wiem gdzie jest najbliższy schron w mojej okolicy i gdzie w ogóle czegoś takiego się dowiedzieć. Jeśli nawet taki istnieje, to pewnie został przerobiony na rupieciarnie, tak jak większość obiektów tego typu. Podobnie z syrenami alarmowymi, których nie ma albo są ale nie działają.

ocenił(a) film na 7
zonk_2

Zawsze pozostaje granie w Fallouta ;>

A tak na poważnie to przy obecnej sile broni nuklearnej zwykły domowej roboty schronik nie uchroni Cię przed samym wybuchem i falą uderzeniową. A będąc w takiej odległości lepiej poprostu spieprzać możliwie daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones