PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4381}

Bunt na Bounty

The Bounty
7,2 17 216
ocen
7,2 10 1 17216
6,4 5
ocen krytyków
Bunt na Bounty
powrót do forum filmu Bunt na Bounty

Świetne zdjęcia, rewelacyjne role Anthony'ego Hopkinsa i Mela Gibsona, wreszcie muzyczny kunszt Vangelisa. Film pokazuje też w plastyczny sposób, jak w ekstremalnych warunkach krystalizują się ludzkie charaktery i zostają wystawione na próbę przyjaźnie, w tym wypadku kapitana i pierwszego oficera. Co ważne, w odróżnieniu od dwóch poprzednich ekranizacji historii o Bounty, kapitan Bligh nie został przedstawiony w samych czarnych barwach, nie odmówiono mu pewnych ludzkich cech i odruchów. W ogóle, oglądając ten film, nie odnosi się wrażenia, że powstał blisko 3 dekady temu.

ocenił(a) film na 10
artz

dokładnie najlepsza według mnie ekranizacja bounty ;] często wracam do tego filmu za sam jego klimat ;]]]

ocenił(a) film na 9
kossity1

Popieram

artz

Ja nawet kibicowałem kapitanowi. Choć każdy miał swoje racje i wydaje się, że postąpił słusznie na miejscu, w którym dane mu było się znaleźć. Wspaniały film. Niezwykła atmosfera napięcia podkreślona przez muzykę Vangelisa. Można oglądać bez końca.

sim0nus

Kilka lat temu ogladnalem i wpadłem w szok. Oczekiwalem ramoty a to tak świetny film!
Zdecydowanie wielką zasługą Hopkinsa jest uczłowieczenie Bligha, pokazał złozonosć jego sytuacji.

ocenił(a) film na 8
artz

Ja bym wyróżnił właśnie dwa zasadnicze elementy - piękno pejzażu przyrody i emocje bohaterów. To jeden z tych klasycznych filmów, o których mówimy "magia" "magia kina". A frontalnie wystawiony w fabule Gibson dopełnia wyjątkowości obrazu.

ocenił(a) film na 10
artz

Normalnie stary masz 100% racji !

użytkownik usunięty
artz

Na mnie tez film zrobil wielkie wrazenie. Duet Hopkins-Gibson rewelacja! Absolutnie 1.klasa gry aktorskiej(tego brakuje we wspolczesnym kinie). Do tego klimat i dreszczowa muzyka juz od napisow poczatkowych. To jeden z tych filmow, ktory nie nadrabia akcja i efektami.

ocenił(a) film na 7
artz

Dokładnie. Wszelkie opisy filmu w kwestii 'okrutnego' kapitana wprowadzają odbiorcę w błąd. Robił to co uznał za słuszne, działał wedle prawa, które w tamtych czasach po prostu tak wyglądało. W mojej subiektywnej ocenie podejmował również nienajgorsze decyzje a co by nie zrobił i tak było by to sprzeczne z interesem załogi.

ocenił(a) film na 9
artz

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones