PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462257}

Burleska

Burlesque
7,0 86 418
ocen
7,0 10 1 86418
4,2 6
ocen krytyków
Burleska
powrót do forum filmu Burleska

1/10

ocenił(a) film na 1

Tak prostackich i dennych dialogów dawno nie słyszałam... Typowo amerykański dream, gdzie nie
ma miejsca na nic poza tekstami na poziomie dzieci ze szkoły podstawowej. Film jest w moim
odczuciu bajeczką dla dorastającej młodzieży. Oby jak najmniejsza ilość młodych ludzi była
narażona na podobne produkcje, w których roi się od prostactwa. Rzeczywistość filmowa jest
okrojona do zera, bo nawet nie do minimum. Jeśli w ogóle mówić tu taj o jakiejkolwiek
rzeczywistości.
Typowe kino dla fanatyków Hanah Montana....
Dno, dno i jeszcze raz dno. Szkoda oczu na takie badziewie.

użytkownik usunięty
syweriusia

Niski poziom dialogów rzeczywiście dosadnie argumentuje ocenę 1/10... Może zatem polecisz inny film w tej klasie, który sprostał twoim oczekiwaniom i jest wart obejrzenia?

ocenił(a) film na 1

Witaj,

jeśli chodzi o filmy "w podobnej klasie" to staram się ich unikać, ale chętnie polecę Ci filmy warte obejrzenia. Jeśli masz więcej czasu to zapraszam do mojej bazy filmów, jednak są w niej najrozmaitsze gatunki. Ja lubuję się w dramatach, a najbardziej tych z nutką komedii. Takich jest mało w mojej ocenie, albo ja słabo się staram, żeby taki wyszukać. Lubię też filmy o artystkach. Jeśli nie widziałaś "Niczego nie żałuję - Edith Piaf", "Sylwia" to polecam, aczkolwiek ten drugi jest dość smutny.
Z genialnych filmów jakie ostatnio oglądałam to:
"Wyspa tajemnic" - nie przepadałam za tego typu produkcjami, ale myślę, że naprawdę nie stracisz czasu
"Chwile szczęścia" - piękny i refleksyjny
"Mandarynki" - niby nic się nie dzieje, a jednak
"Cast away. Poza światem" - uwielbiam takie filmy i proponuję obejrzeć go w pierwszej kolejności, jeśli nie będzie przeszkadzał Ci wątek melodramatyczny
"Gorzkie gody" - coś innego, erotyk, romans - uchodzi za film wartościowy i unikatowy
"La strada" - tajemnicza, prosta historia, troszkę egzystencjalny
"Ogród Luizy" - to z polskich produkcji - dla mnie wspaniały i wiele dający do myślenia
"127 godzin"
"Lektor"

Bardzo lubię filmy o tematyce szpitalnej (chodzi o szpitale psychiatryczne lub przytułki) i więziennej. Jak pewnie wiesz, takich filmów powstała masa, ale dyskwalifikuję te, w których jest za dużo nieuzasadnionej przemocy. Polecam takie produkcje jak:

"Ogród Luizy" - jak już wyżej wspomniałam
"Lot nad kukułczym gniazdem" - szpital psychiatryczny i genialny Jack Nicolson
"Skazani na Shawshank" - więzienie i niesamowite zakończenie
"Bandyta" - wzruszający, przepiękna muzyka

Z komediowych i na rozluźnienie:
"Jeszcze dalej niż północ" - jeśli lubisz choć trochę francuski humor
"Monty Python i święty Graal" - jeśli lubisz choć trochę angielski humor
"Dwóch gniewnych ludzi" - jeśli lubisz Jacka Nicolsona

Polskie dobre produkcje:
"Dług" - mocny film
"Pokłosie"

Z bardziej pokręconych filmów, ale naprawdę godnych uwagi:
"Widmo wolności"

Jestem bardzo ciekawa opinii i liczę na to, że uda się wybrać coś dla siebie i podzielić spostrzeżeniami :-). Jeśli i Ty mogłabyś polecić mi ciekawe filmy, jestem otwarta :-).

Pozdrawiam ;-)).

ocenił(a) film na 9
syweriusia

A jakieś filmy muzyczne?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones