PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 186
ocen
5,8 10 1 25186
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

Powiem tak, z całym szacunkiem (na prawdę) dla osób mniej wymagających, traktujących kino rozrywkowo, nawet jeżeli w szerokim tego słowa znaczeniu, to nie jest film dla Was. To bardziej tajemnica niż sensacja. Rewelka film, klimat, muzyka, zdjęcia i sama historia, na prawdę warto usiąść wygodnie i obejrzeć!

rafffff

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
daniel_r78

Ja również

rafffff

Trzeba mieś naprawdę niskie wymagania, żeby uważać ten film za "świetne kino". Poza tym, że jest niesamowicie nudny, skupia się na Eleanor, która po 200! latach zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, jej wybranek to taka kaszana pod każdym względem, do tego "bractwo" no tak bez bractwa ani rusz, masoni wszędzie(wielki spisek). Jedyną cechą na + jest to, że akcja(poza flashbackami) nie dzieje się w XVIII czy XIX wieku, tylko w teraźniejszości, a samo bycie wampirem jest mniej magiczno/fantastycznym przeżyciem, a bardziej pokazane "od kuchni". Bohaterki niby uciekają, a jak dla mnie nie czuć w ich zachowaniu żadnego niepokoju, strachu przed znalezieniem "ot znaleźli nas spadamy i szukamy nowej miejscówki". Spodziewałem się czegoś lepszego po europejskim kinie, ale się zawiodłem. Dużo jest też niezrozumiałych sytuacji, jak dla mnie wyglądających jak amatorszczyzna, jak choćby Darvell i jego "zamiana stron", jak dla mnie scena z "powietrza", to samo z wypracowaniem Eleanor. Można by jeszcze długo pisać o rzeczach "na nie" więc skończę tutaj:) A na koniec mały cytacik:"In the 80s, Coke's all the rage. In the 90s, grunge, Now is era of vampires. It's just super trendy!".

ocenił(a) film na 8
Hitman21

ile ty masz lat ej.. pewnie pełen orgazmu jesteś oglądając blade'a wiecznego łowcę xD

ocenił(a) film na 3
Hitman21

Popieram. Fatalna pisanina przelana na fatalny film feministyczny. Bełkot.

ocenił(a) film na 7
rafffff

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
rafffff

Zapommiałeś chyba dodać, że mamy tu też trochę dobrego aktorstwa. Szczególnie podobała mi się rola Saoirse Ronan, która grała Eleanor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones