PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808106}

Cóż za piękny dzień

A Beautiful Day in the Neighborhood
6,6 14 015
ocen
6,6 10 1 14015
6,4 31
ocen krytyków
Cóż za piękny dzień
powrót do forum filmu Cóż za piękny dzień

na codzień, w relacjach z innymi. Miłości, zrozumienia, akceptacji, wiary w nasze możliwości, uwagi, wysłuchania, braku oceniania, szukania tego, co dobre. Chcemy tego i skrywamy nasze pragnienia z niewiary, że to możliwe, z obawy przed okazaniem słabości. I nie będziemy tego mieć póki nie nauczymy się nazywać swoich emocji, rozmawiać o nich z innymi. Ten film to nie bajka. Pokazuje, to co proste ale bardzo trudne jednocześnie. Bo nie ma wzorców, nie ma odpowiedniej edukacji jak się komunikować, jak rozumieć siebie i innych, ich zachowania, motywacje. Mamy tu kawał wiedzy psychologicznej, tej praktycznej. Wystarczy zastosować. I nie będziemy tego mieć, bo wiele osób (szczególnie recenzenci) negują ten film - przesłodzony, nieprawdziwy, niemożliwy, nic w nim nie zaskakuje. A może tak się otworzyć i poczuć jak bardzo wielu z nas potrzebowałoby rozmowy z Panem Rogersem.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Pięknie napisane. Mam podobne przemyślenia - nasze rozpychające się "ja"stoi "nam" na przeszkodzie, rzeczy przesłaniają nam siebie i innych, nie rozmawiamy o uczuciach, bo może wyszłoby na jaw, że albo ich nie potrafimy rozpoznać, albo nazwać. I tak się mijamy, każdy i każda zapatrzeni w siebie, "niezdarnie opierzonego człowieka." Ten film powinien być obowiązkową "lekturą", przynajmniej dla tych ludzi, w których nie obumarł człowiek.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Też pięknie napisane:)) Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Odwzajemniam pozdrowienia.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Bardzo dobrze wymieniałaś "wszystko, czego nam brak". Podobnie - o deficytach - napisałem w mojej krótkiej opinii przy ocenie. Dodam jeszcze tylko, do tego co napisałaś - "Bo nie ma wzorców, nie ma odpowiedniej edukacji jak się komunikować" - bo nie ma czasu... Wg mnie, niestety, ludzie nie mają na to czasu - na skupienie, na koncentrację, na uważność, na wysłuchanie bez pośpiechu. Albo naprawdę tego czasu nie mają, albo tak to sobie tłumaczą.

ocenił(a) film na 8
pczarnecki_

Nie mają czasu, bo po części tak wygląda życie, ale też dlatego że pędzą za czymś innym, co może nie jest w końcowym rozliczeniu tak ważne. Sami sobie tłumaczą, bo uważność na innych i siebie nie jest łatwa. i oczywiście nie ma takich wzorców. Takie sobie błędne koło.

ocenił(a) film na 9
pczarnecki_

To "nie ma czasu" bardzo pięknie było też pokazane w filmie gdy się ludzie od kręcenia denerwowali jak kolejny raz musieli robić cięcie gdy Rodgers poświęcił uwagę dziennikarzowi i chciał się z nim przywitać jak człowiek. Moim zdaniem ta scena mocno pokazuje nasz świat ale też to, że jak sobie zapracujemy na opinię to ludzie będą nas akceptowali takimi jakimi jesteśmy i będą musieli mieć czas. Bo Rodgers był skarbem ze swoimi zaletami i wadami, tak jak my wszyscy. Każdemu z nas należy się czas i szacunek. My też musimy go dla innych znaleźć bo zawsze będzie coś ważniejszego.

Agatonik

Uwielbiam filmowe bajki,ale ta do mnie nie przemówiła.Zbyt czarno-biała,zbyt uproszczona,zbyt ckliwa,nawet jeśli to ja już kompletnie nie pasuję do tego dziwnego świata.Wydźwięk edukacyjny też niekoniecznie pozytywny - świeżo nawrócony tatuś za całe bezeceństwa swego życia umiera w towarzystwie swych przebaczających dzieci i gwiazdy tv. Wolałbym by świat był trochę bardziej sprawiedliwy,a tym bardziej filmowe bajeczki ...
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

A widziałeś dokument?

Agatonik

Nie widziałem.Jaki tytuł ?

clarencefilmweb

Chyba już wiem ."W odwiedzinach u pana Rogersa "? Może kiedyś zobaczę :)

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Zachęcam:))

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Film obejrzałem miesiąc temu. Odmienił on moje spojrzenie na relacje. Zdanie „skup na rozmówcy całą swoją uwagę” utkwiło mi w pamięci. To jest kredo, którego nie chcę zapomnieć. Bardzo pomaga poczuć, zobaczyć i zrozumieć drugą osobę, zwłaszcza dziecko.

ocenił(a) film na 8
elayeth

To prawda, umiejętność aktywnego słuchania to podstawa:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones