PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868390}

CODA

6,9 13 354
oceny
6,9 10 1 13354
5,7 35
ocen krytyków
CODA
powrót do forum filmu CODA

W zasadzie plagiat został zwycięzcą Oscarów 2022 ! Nawet nIe chce mi się ani słowa więcej komentować.

ocenił(a) film na 7
1vinga

To nie jest plagiat, tylko remake francuskiego filmu

mateo88

Remake czy plagiat to dla mnie jedno i to samo. Poprostu inne wersje tak jak z coverami. Plagiaty wg mnie nie zasługują na główne nagrody !!! Mogł film dostać Oscara za remake (powinni utworzyć taką kategorię), za muzykę, za kostiumy, reżyserię i co tam chce, byleby nie w kategorii najlepszy film !

1vinga

No nie, remake i plagiat to dwie odmienne kwestie, które mają swoje definicje. Dlaczego remake'i nie miałyby otrzymywać nagród, gdy ich wykonanie jest naprawdę dobre (jak w przypadku The Departed, chociażby)?

ocenił(a) film na 5
ikcibaZlewaP

Dlatego że jest to co najmniej nie fair, w sytuacji gdy lepszy oryginał nie dostał nawet nominacji. Rozumiem, że nie będziesz miał nic przeciwko, gdy w kategorii najlepsza piosenka nagradzać zaczną covery?

lew890

Nie wiem, czy odnosisz się ściśle do kategorii oskarów, ale jest wiele utworów, które generalnie zdobywały nagrody, czy były do nich nominowane (w tym Grammy) będąc coverami.

ocenił(a) film na 7
lew890

Oczywiście, że nie będę miał nic przeciwko temu aby w kategorii najlepsza piosenka nagradzano covery. To dziej się od lat. To normalne!
Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy to słabo. Słabo też, że nie odróżniasz plagiatu od remake. Słabo.

ocenił(a) film na 5
Leszy2

Podaj przykład coveru na Oscarach. "I Will Always Love You” nie mogło być nominowane, gdyż był to cover piosenki Dolly Parton.

ikcibaZlewaP

żeby jeszcze ten film był lepszy albo chociaż równy poziomem oryginałowi, ale jest po prostu słaby... nijaki i nudny. Żenada, że taki film wygrał Oscara za najlepszy film

ocenił(a) film na 4
1vinga

nagroda za najlepszy film dla "CODY" to jakies jedno wielkie nieporozumienie

ocenił(a) film na 5
1vinga

Pełna zgoda! Brak słów.

ocenił(a) film na 7
1vinga

A Infiltracja Scorsese to oryginalny film? :D

ocenił(a) film na 5
mistrzyoda87

Nie, i dlatego Oscar za Infiltrację też był kiepskim wyborem, Scorsese nakręcił co najmniej kilkanaście lepszych filmów

ocenił(a) film na 6
1vinga

Znasz pojęcie remake ?

M1CHA

Po co zadajesz głupie pytanie? Oglądałam mnóstwo remake'ów, lepszych i gorszych. Dziwi mnie Oscar dla filmu, który jest poprostu plagiatem, remake'em, kopią i zwał jak chciał, bo mnóstwo jest określeń.

ocenił(a) film na 6
1vinga

Remake to nie plagiat. Plagiat był by wtedy kiedy by nie mieli licencji na zrobienie remakea.

ocenił(a) film na 7
M1CHA

Tej Pani chodzi chyba o to, że ten remake jest bardzo podobny do "Rozumiemy się bez słów", który opowiadał ta samą historię i rozumiem jej oburzenie, że nagrodę dostała ta wersja, a nie ta sprzed 7 lat.
A co do samego Oscara dla niego to jedno wielkie rozczarowanie. Obstawiam, że wygrał m.in. dlatego, że poruszał wątek mniejszości społecznych. No okej, ale takie Psie Pazury były o 3 klasy lepsze, opowiadając świetną historię z napięciem do samego końca. Szkoda.

avalonikt

Nawet nie tyle że bardzo podobny co ZBYT podobny. I tu jest pies pogrzebany. Nie powinny być takie filmy w ogóle nominowane w kategorii scenariusza adaptowanego

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Jedynie aktorzy się pozmieniali ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones