PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868390}

CODA

6,9 13 354
oceny
6,9 10 1 13354
5,7 35
ocen krytyków
CODA
powrót do forum filmu CODA

No i po co znowu amerykańska wersja? Lepiej obejrzeć francuski oryginał.

wamag

Po to że Amerykanie nie oglądają obcych filmòw znaczy nie umieją czytać heh ale teraz poważnie tak jest robią swoje wersje filmòw ktòre odniosły sukces I tyle

ocenił(a) film na 7
ban456

no niby wiem ale oryginał jest taki dobry, że szkoda ;)

wamag

Tak jest z wieloma filmami Nikita jest moim ulubionym przykładem Omijac ja tak robie obecnie wiekszosc rebotow jest fatalna a blockustery kipią DC Marvelrm czy Fast & Furious czyli kino z wersją brain off Stagnacja Kino wychamiwuje nie ma co krecic zatem wstecz bo najlepsze filmy już były.

ocenił(a) film na 8
wamag

To remake "La familie Belier"?

ocenił(a) film na 7
Nemiroff31

no z opisu wygląda identycznie.

ocenił(a) film na 8
wamag

Dlatego pytam, bo odpuszczę oglądanie jak to remake tego filmu

ocenił(a) film na 7
wamag

Jak wypuścili francuski film "la famille Belier" to środowisko Głuchych się oburzyło z tego powodu, że Głuchych grali słyszący aktorzy, nie prawdziwi Głusi. Dlatego powstał remake filmu, z prawdziwymi Głuchymi, dla których jezyk migowy był pierwszym językiem i komunikują się nim na co dzień, a nie jak w przypadku filmu francuskiego, że na potrzeby filmu aktorzy uczyli się języka migowego i udawali Głuchych. Język migowy to nie jest tylko miganie, to też mimika, pozycja ciała w przestrzeni i jest on elementem tożsamości i kultury Głuchych, tao samo bycie Głuchym to nie jest tylko brak słyszenia. To jest walka o bycie dostrzeżonym. Twórcy filmu "CODA" również chcieli pokazać, że Głusi aktorzy istnieją i potrafią i mogą tyle samo co słyszący, oprócz słyszenia. Widzimy teraz nominację Oscara dla Głuchego aktora, który uczył się aktorstwa od najmłodszych lat. Można? Można. Dlatego powstał remake tego filmu :)

ocenił(a) film na 5
elenka_708

Przecież właśnie sztuka aktorstwa polega na wcielanie się w osobę, którą się nie jest. Nie rozumiem tego zarzutu, że w oryginale aktorzy nie byli głusi. To trochę tak jakby czynić zarzut, że Al Pacino w rzeczywistości nie jest niewidomy (Zapach kobiety), Riz Ahmed nie ma problemu ze słuchem (Sound of Metal), a Daniel Day Lewis nie jest kaleką (Moja lewa stopa). Jeśli do filmów zaczniemy zatrudniać aktorów odpowiadającym granych przez nich postaci, to niweczy to w ogóle sens aktorstwa. To już nie będzie gra, tylko po prostu bycie sobą przed kamerą :)

ocenił(a) film na 8
lew890

No ci aktorzy z francuskiego pierwowzoru wyglądali bardzo karykaturalnie

xManilax

jeśli jeszcze tego nie było czekam na moment w którym głuchy aktor zagra słyszącego

lew890

no przecież to już się dzieje od lat, swego czasu był ogromny bulwers, że transseksualistę nie zagrała osoba trans tylko zwykły przeciętny hetero, albo że gejów nie grają geje, ale już jest bulwers jeśli ktoś rzuci w przestrzeń, że gej nie powinien grać hetero, bo to dyskryminacja  (facepalm). Ja jeszcze rozumiem kwestie rasowe, etniczne, bo to rzeczywiście słabe było, jak się białych smarowało samoopalaczem, żeby udawali Indian, czy już nie daj Boże w ruch wchodziła farba w przypadku Afrykańczyków, ale właśnie takie kwestie chorób (niemi, niewidomi, upośledzeni, etc. ) to już jest serio wybieganie do przodu

tolerancja91

W starożytnej Grecji aktorami byli wyłącznie mężczyźni, (niektórzy z nich specjalizowali się w odtwarzaniu postaci kobiecych). Kto za parę lat zagra postać, np. bez nogi? W świecie gdy absurd i głupota zaczynają dominować paranoja nie zna granic. A to dopiero początek, więc .... Cóż - pożyjemy, zobaczymy.

elenka_708

Czemu piszesz "głuchych" z dużej?

ocenił(a) film na 3
elenka_708

Dobrze, że teraz nie ekranizują u nas Krzyżaków bo nie wiem czy ktoś by chciał zagrać Juranda...

elenka_708

a każdego mordercę i gwałciciela może zagrać tylko morderca i gwałciciel.., za niedługo w więzieniach będziemy mieli zapisy dla chętnych do tych ról

ocenił(a) film na 10
sebastian1020

świetna recenzja !

ocenił(a) film na 10
elenka_708

świetna recenzja !

wamag

To wreszcie jest komedia czy dramat? Patrząc na wersję FR i USA mam rozdwojenie.

wamag

Oryginal był świetny a amerykanski sami wiecie. Tak samo było z Nietykalnymi

ocenił(a) film na 4
Dawid_11

Czułam dokładnie to samo podczas oglądania. Francuski obejrzałam parę lat temu, wczoraj zaczęłam tę amerykańską wersję. Po skończeniu seansu puściłam sobie francuską żeby poprawić nieprzyjemny posmak...

ocenił(a) film na 8
wamag

Ja obejrzałem dla Emili Jones bo lubię ją na ekranie

wamag

Finałowa piosenka o wiele lepsza w wersji francuskiej chociaż bardzo lubię piosenki Joni Mitchell

ocenił(a) film na 9
wamag

Jest Oscar? Jest.
Nielicząc filmów superbohaterskich to zasłużony Oscar? Nielicząc to tak, zasłużony.

ocenił(a) film na 10
wamag

Jaki jest więc tytuł oryginału?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones