PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234469}

Cała zima bez ognia

Tout un hiver sans feu
6,6 1 580
ocen
6,6 10 1 1580
Cała zima bez ognia
powrót do forum filmu Cała zima bez ognia

chyba żę lubicie kino francuskie , ja chyba z czasem ogladając film za filmem zaczynam się jeszcze bardziej zrażać, straszne ,nudne i małostkowe , tak jakby ktoś chciał upchać fragment czyjegoś życia na taśmie, są rzeczy których nie powinno się kręcić.. mimio wszystko , i to do nich należy , nie mogłem się doczekać aż sie skończy, też mam za sobą tragedie , ale nie sądze że powinna ona zostać zfilmowana,to nic nie wnosi , naprawde ............. mam wrażnie że te kino jest oklepane z całym szacunkiem dla ludzi uwielbiajacych tego typu filmy , dużo osób pisze kino amerykańskie to papka. Sądze że te zdanie jest mocno przesadzone i oparte na wnioskach wyciągnietych z fimów lekkiego głupkowatego kina hoolywodzkiego ,lub durnowatych sensacji , i nie jest obiektywne. A wracając to tego filmu , to był straszny , poważnie , ma się ochote wyłączyć telewizor i iśc pozmywać (nie lubie tej czynność),to już któryś z kolei taki film , tak mi się smutno zrobiło że musze kończyć wywód , tylko tego nie kręćcie , pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
kris_30

Powyższy komentarz pochodzi sprzed ponad trzech lat, więc nie wiem, czy autor również dzisiaj by się pod nim podpisał. Ja niestety nie mogę się z jego słowami zgodzić, ponieważ samo założenie, iż istnieją tematy, o których nie powinno się robić sztuki, jest według mnie błędne.

Jeśli ktoś czuje potrzebę wypowiedzenia się, za pomocą filmu np., w jakiejś kwestii, nawet najtrudniejszej, nie musi zwracać uwagi na to, jak na jego wypowiedź zareaguje widownia.

A jeśli film, o którym tu mowa, sprawia Ci ból, wpływa na Twój nastrój powodując smutek, to wynika z tego, iż to kino wcale nie jest takie oklepane, jak twierdzisz. Nie napiszę, że film ten jest arcydziełem - bo nie jest. Ale to kawałek dobrej roboty, który ogląda się ze sporym przejęciem.

ocenił(a) film na 7
dustman

A ja po nastepnych 17 latach:-) Zgadzam sie z Toba, po pierwsze, jesli tworca chce zrobic film, sztuke itp.na jakis dreczacy go temat, to nikomu nic do tego, nie musi ogladac...po drugie film faktycznie arcydzielem nie jest, ale jak najbardziej wnosi cenne wartosci

ocenił(a) film na 7
kris_30

a ja lubię dobre kino, głębokie, wzruszające i nie ma znaczenia czy jest ono francuskie czy ruskie, ten film spodobał mi się od pierwszego wejrzenia (trafiłem przypadkiem na TVP Kultura) tobie ten film nie przypadł do gustu więc nie wiem czemu nie wyłączyłeś telewizora i nie zabrałeś się do bardziej pożytecznych zajęć tylko męczyłeś się przy filmie który zdecydowanie nie był dla ciebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones