PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531702}
4,3 572
oceny
4,3 10 1 572
Całkowite zaciemnienie
powrót do forum filmu Całkowite zaciemnienie

naiwna dydaktyczna historyjka do dyskusji na lekcjach wychowawczych w szkole podstawowej. Rodzina ma się kochać, ojca trzeba szanować, nie zdradza się męża, o dzieci trzeba dbać, żeby się nawzajem wspierały, żaden człowiek nie jest do głębi zły. Wątek katastroficzny służy tu chyba tylko jako ozdobnik mający przyciągnąć niezorientowanego widza. Film w większej części nudny i do szpiku kości przewidywalny. Moim zdaniem - szkoda czasu!

karakrytyka

nie wiem gdzie tu naiwność, wygląda na to że są w filmie zawarte są prawdy życiowe na tle katastrofy - niegłupi pomysł, a na pewno nie taki który powinno sie krytykowac.

bakteria2

po to między innymi jest to forum...

karakrytyka

forum jest do krytyki, ale nie wiem czy tym wypadku jest ona zasadna (jeżeli nie, to być jej nie powinno)

bakteria2

Tak! Rzeczywiście. To forum jest wyłącznie do uzasadnionej krytyki... Nie wiadomo tylko, kto to ma oceniać (że jest lub nie jest uzasadniona) i eliminować tą nieuzasadnioną. Niemal dokładnie tak samo myśleli komuniści w Rosji Sowieckiej i na takim myśleniu zbudowali "potęgę" ZSRR. Ci, którzy krytykowali tam niezasadnie siedzieli po prostu w łagrach i często z nich nigdy nie wychodzili. To takie Twoje forum w skali makro...

karakrytyka

Ależ wiadomo kto ma oceniać - na przykład ja.

Co do polityki, chętnie otworzyłbym obozy pracy w Polsce... ale to inny temat, nijak związany z tym tutaj.

bakteria2

To forum jest do krytyki - uzasadnionej i nieuzasadnionej. Ja uważam, że moja krytyka tego filmu jest jak najbardziej uzasadniona, Ty - że nie jest. I dobrze. Wymieniliśmy poglądy tak, jak na forum przystało. Jeśli Ci to przeszkadza to załóż własne "Forum Tylko Uzasadnionej Krytyki". I kasuj każdą "nieuzasadnioną" krytykę, żeby Ci nie psuła humoru. Nie wiem tylko, czy to będzie w ogóle jakieś forum, czy raczej "Towarzystwo Adoracji Słusznych Poglądów Bakterii2". Po starannym i gruntownym czyszczeniu nieuzasadnionych poglądów na pewno miło będzie Ci to czytać...

karakrytyka

nie psuje mi to humoru i wcale nie chce tego kasowac, docelowo powinieneś zrozumieć że nie miałeś racji po prostu. Nie będę Ciebie na siłe nawracał, ale szkoda ze pozostajesz przy swoim. Uważam że jest to forum do dyskusji w celu klarowania krytyki - wyłaniania tej słusznej.

bakteria2

No i podyskutowaliśmy. Dyskutowanie nie oznacza konieczności przyjęcia poglądów innych ludzi, a tym bardziej nawracania kogoś. Mam nadzieję, że to rozumiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones