PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814048}

Cam

5,1 14 544
oceny
5,1 10 1 14544
5,2 5
ocen krytyków
Cam
powrót do forum filmu Cam

Owszem, gdy oglądałem to jedyne co mi przychodziło na myśl to właśnie sztuczna inteligencja, i hackerzy którzy hackuja wysokie konta z renomą. Jest możliwy render tego typu, jednak nie całkiem na żywo - twarz możnaby wkleić do jakiegoś innego filmu, owszem i byłoby to podobne, jednak jak już wspomniałem nie na żywo i nie samą sztuczną inteligencją. Potrzebna byłaby aktorka i czas by wyrenderować film.

To, że bot oddał hasło wynika z tego, ze sztuczna inteligencja uczy się na podstawie systemu kar i nagród, i otrzymując nagrody wie, że dobrze robi - w tym miejscu były nimi te tokeny. Sztuczna inteligencja nie potrafi analizować kontekstu, to też nagrodzona robi to czego chcą użytkownicy, ewidentnie widać było jak ulegała pięciu się w rankingu - największemu bodźcowi. myślę że przegięli z tym że wysłała hasło - to już za duże kompetencje jak na ai. Mając w posiadaniu tak zaawansowaną inteligencję i zasoby sprzętowe możnaby zawładnąć przecież światem.

Sam film o ciekawej tematyce, i co ciekawe poprawnie zrealizowane sceny na których pokazany był ten chat - tu wszystko było na swoim miejscu. Generalniee wykonanie lepsze niż Morgan Freeman rozwiązujący zagadkę jako Alex Cross poprzez przybliżenie nagle w latach dziewięćdziesiątych obrazu z kamery 900 krotnie - to było nieporozumienie (nie cierpię bzdur informatycznych w filmach), a i śmiem twierdzić, że cam mimo że wybitny nie jest, to lepiej trzyma się kupy niż chociażby w/w film z Freemanem, przynajmniej pod kątem tego jak technika wpływa na całość.

ocenił(a) film na 5
racon15

Myślę, że tam nie było AI, co najwyżej technika typu Deep Fake, czyli nakładanie czyjejś twarzy na inną osobę. To by też tłumaczyło, czemu ta "replika" nie walnęła głową o blat, przecież gdyby to było AI, to mogłoby robić co chce. Niemniej oddanie tego hasła i to jeszcze na wizji z ekranem w tle było raczej bezsensowne. Choć jakoś musiało się to skończyć.

ocenił(a) film na 8
racon15

Ja jednak uważam, że to było coś paranormalnego, ale przy założeniu, że to AI, to słuszne obserwacje. Jedyny problem, to że AI nie miałoby szansy pokazać pokoju, ani brata, bo tego drugiego zachowania nie miałoby skąd skopiować (zakładam, że jednak te laski nie pokazują rodzin na streamie).

racon15

Jeśli to było AI, to jakim cudem chodziło do biblioteki i przenosiło laptopa z miejsca na miejsce?

andrzej_matowski0

To byl Tesla bot

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones