PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1316}
6,9 43 597
ocen
6,9 10 1 43597
7,6 21
ocen krytyków
Carrie
powrót do forum filmu Carrie

Uwielbiam klimat tego typu filmów, zwłaszcza z lat 70tych i 80. Ścieżka dźwiękowa genialna, dostać można dreszczy. Matka Carrie faktycznie jest obsesyjną fanatyczką, w scenie jak jej córka przygotowywała się na bal powiedziała do niej ''ściągnij sukienkę, spalimy ją i będziemy błagać o przebaczenie !!!'' po prostu szok hehe : P
Cały bal, poniżenie Carrie oraz zemsta zapierały dech w piersiach.
Nie za bardzo rozumiem tylko jednego.. tzn oczywiste,że czuła gniew, żal i wszelkie zbierane przez lata frustracje do jej prześladowców, ale dlaczego w akcie tej zemsty nie oszczędziła też osób, które były wobec niej przychylne i ciepłe? Np ta pani (nauczycielka?nie pamiętam już kto, ta z którą rozmawiała siedząc przy stoliku)
Ogółem polecam i przyznam że nie obejrzałem całego, tylko od połowy zacząłem oglądać bo przypadkiem całkiem trafiłem ;/ Jednak nawet tyle wyrobiło na mnie ogromne wrażenie ;D

ImSo_Fancy

Dlaczego? Czara goryczy Carrie została ostatecznie przelana i nie było już miejsca na sentymenty.

ocenił(a) film na 9
exley

No wlasnie, to było zatrważające i ukazywało, że dziewczyna nie była tylko niewinną i pokrzywdzoną ofiarą, bo nie liczyła się z nikim/niczym.

ImSo_Fancy

A z nią się ktoś liczył? Jej charakter był dobry z natury, ale ludzie go wypaczyli, więc dostali to o co sami się prosili. Zaszczuta Carrie nie miała żadnego obowiązku analizować ich psychiki i rozczulać się- zresztą nie była już do tego zdolna. Najbliższe otoczenie zrobiło z niej potwora. A ta niby szlachetna nauczycielka? Pomagała Carrie nie przez sympatię do niej, tylko po to by uspokoić własne sumienie. Dlaczego Sue ocalała- bo tylko ona okazała szczerość intencji.

ImSo_Fancy

"dlaczego w akcie tej zemsty nie oszczędziła też osób, które były wobec niej przychylne i ciepłe?"
Ona też śmiała się z Carrie, gdy ta została oblana świńską krwią, choć z drugiej strony możliwe, że było to urojenie.

Poza tym, odniosłem wrażenie, że Carrie zwyczajnie nie kontrolowała swojej mocy. Wszak celowo sobie domu na głowę nie zawaliła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones