PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 569
ocen
7,9 10 1 94569
8,1 32
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

Klasyka.

ocenił(a) film na 9

Klasyka, która nie umrze i za 20 lat nadal świetnie się będzie oglądać. Prosta historia. No i ten Bogart... To był charyzmatyczny aktor! No i teksty, których się nie zapomina. B-)

ocenił(a) film na 10
lov69

Pięknie napisane.

ocenił(a) film na 8
marzeni

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
lov69

co ten Bogart? dla mnie beznadziejny koleś :P nie wiem co kobiety w nim widzą... może w innych filmach lepiej bym go odebrał ale w Casablance od początku nie wzbudza we mnie niczego pozytywnego.

ocenił(a) film na 9
michalsmm

Kinematografia cały czas się rozwija. Za 50 lat, obecne efekty filmowe i gra aktorska będą wyśmiewane pewnie przez nasze wnuki. Wszystko ewoluuje. Na tamten czas, Bogart był wyznacznikiem, jak zresztą kilku innych aktorów. Obejrzałem ostatnio Hitchcocka "Okno na podwórze" i w pewnych momentach śmiałem się z gry aktorskiej czy efektów. Co nie zmienia faktu, że to klasyk i w tamtych czasach powodował opad szczeny. Trzeba brać pod uwagę ramy czasowe. Tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 6
lov69

To prawda :) chociaż akurat "okno na podwórze" sprawiło ,że szczena mi opadła a oglądałem po raz pierwszy jakiś miesiąc temu :D

ocenił(a) film na 10
michalsmm

Okno na podworze jest wybitnie przewidywalnym filmem. Jedno z wiekszych rozczarowan w ogole. Fajna rola Stewarta, nic wiecej.

ocenił(a) film na 6
Qjaf

To prawda ,że zakończenie rozczarowuje ale jako "obraz" to świetny film. Super się patrzy na tę kamienicę :) a dla mnie osobiście Grace Kelly w "oknie..." jest absolutnie zjawiskowa.

ocenił(a) film na 10
michalsmm

A to pelna zgoda. Wiele owczesnych gwiazd filmowych mogloby dzis konkurowac z najwiekszymi pieknosciami.

ocenił(a) film na 8
Qjaf

I by wygrały!

ocenił(a) film na 10
kilogramowy

Jakos mnie to nie dziwi :D

ocenił(a) film na 8
michalsmm

On nie był piękny, ale miał charyzmę, kamera go lubiła

ocenił(a) film na 10
lov69

... zwłaszcza te teksty, dialogi w tym filmie to prawdziwa petarda!