PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238852}
6,9 8 028
ocen
6,9 10 1 8028
Cashback
powrót do forum filmu Cashback

:)

ocenił(a) film na 5

Film, który skłonił mnie by cokolwiek tutaj napisać...
Na pewno nie jest to zwyczajny film, może nawet na swój sposób wyjątkowy. Myślę, że zapamiętam go na dłużej, ale to tylko dlatego, że mam co do niego takie wątpliwości i mieszane uczucia. Nie poruszył mnie on jakoś specjalnie, zaliczam go do średnich, momentami nudnawy. Nawet nie wiem czy mogłabym go komuś polecić...

ocenił(a) film na 10
stefania04

Ciężko mi się zgodzić z tym, co napisałaś...
Nudnawy dlatego, że wymaga bardzo dużej koncentracji i cierpliwości, co w czasach 3D i efekciarstwa jest raczej rzadko spotykane.
Film jest cudownie autystyczny, widziany oczyma głównego bohatera, narracyjna forma fabuły plus koncepcja przerwania biegu czasu tworzą jakąś nierealną krainę wewnątrz ludzkiego umysłu.
Korelująca nostalgia wraz ze szczęściem składają się na jakże bogaty obraz emocji bardzo wrażliwego człowieka - artysty, który ma duże problemy z odnalezieniem się we współczesnym świecie i przybiera dosyć bierną postawę wobec życia.
Do tego zestawienie dowcipu wraz z poważną problematyką pozwala na uniknięcie patosu, w wyniku czego otrzymujemy bardzo ciepłą opowieść o miłości, tragedii, szczęściu i smutku...
Brakowało mi takiego kina, gdzie w sposób niewymuszony widz został skłoniony do emocji (innych niż zwykle) i refleksji. 10/10

Dark_Sider

"wymaga bardzo dużej koncentracji i cierpliwości" to nie brzmi jak zachęta do obejrzenia filmu, tym bardziej komedii, którą ponoć jest ten film ... wymaga bardzo dużej koncentracji i cierpliwości mozna powiedzieć o nudnych zajęciach na uczelni z przedmiotu którego nikt nie chce sie uczyć i nikomu do niczego się nie przyda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones