PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843}
7,8 432 225
ocen
7,8 10 1 432225
6,6 26
ocen krytyków
Chłopaki nie płaczą
powrót do forum filmu Chłopaki nie płaczą

Chłopaki Nie Płaczą

użytkownik usunięty

Wybitne dzieło polskiej kinematografii w gwiazdorskiej obsadzie.Krok milowy na drodze nowatorstwa i rozwoju X Muzy.Arcydzieło to powinno znależć się wśród najważniejszych obrazów w historii-obok LA STRADY, OBYWATELA KANE,TAM GDZIE ROSNĄ POZIOMKI.Przy odrobinie wysiłku na postawie tego filmu można się doktoryzować z psychologii prymitywizmu.
Obowiązek każdego gimnazjalisty i każdej pani rozmiłowanej w MODZIE NA SUKCES i M JAK MIŁOSC.
Polecam!!!

ocenił(a) film na 9

W swojej klasie uważam, że film wypada świetnie. Za każdym razem mnie bawi i poprawia chumor mimo, że gimnazjum mam dawno za sobą, a i za wyżej wymienionymi serialami nie przepadam.

ocenił(a) film na 5

racja to kicz, nie wybitne dzieło polskiej kinematografii, jeżeli chcecie zobaczyć wybitne dzieło polskiej kinematografii, proponuję "Psy" i "Psy 2" obejrzeć...

ocenił(a) film na 5
part3m

niewolno zapomnieć również o "Matce Joannie od aniołów", no i dość dobrej w moim mniemaniu "Wilczycy"

ocenił(a) film na 9

Z pewnością nie jest to film dla smutnych ludzi bez krzty dystansu do
świata, siebie, a także kinematografii w sensie stricte rozrywkowym.

Film jest mądry. Niektórzy tego nie widzą. Orliński kiedyś fajnie o nim
napisała jako o rzeczy o kompleksie ojca. True.

ocenił(a) film na 5
szuwarcia

film "plan 9 z kosmosu" czy "postal" też są na swój sposób mądre...
dla niektórych ludzi...
nie zmienia to faktu, że to chyba z twojej/pańskiej strony lekka nadinterpretacja, bo to że dany problem się przewija w filmie, nie oznacza to, że film jest głęboki i mądry
oczywiście można rozpatrywać filmy w ten sposób, jednakże, no... wówczas może się okazać, że np. moje ukochane "Psy" są dramatem reformacji ustrojowej, a "Gwiezdne Wojny" dramatem rodzinnym

ocenił(a) film na 9
part3m

Czy każdy dobry film musi przedstawiać mega poważne problemy egzystencjonalne? Czy koniecznie musi mieć głębie? Nie może być po prostu just for fun?

ocenił(a) film na 9
Councilofspoon

Haha masło maślane mi wyszło ;)
Zanim zostanę zasypana krytyką sama się poprawie:
Nie może być just for fun?

ocenił(a) film na 5
Councilofspoon

Jakby to delikatnie....
niby może, niektórzy gustują w kiczu i tandecie....

ocenił(a) film na 9
part3m

Albo mają po prostu szersze horyzonty i gustują w rozmaitych gatunkach ;)

ocenił(a) film na 9
Councilofspoon

Pffffff w ogóle z kim ja rozmawiam o kiczu i tandecie. Niezłe noty:
Lot nad kukułczym gniazdem 2/10, Terminator 10/10.
Moja Ty wyżyno intelektualna -.-

ocenił(a) film na 5
Councilofspoon

akurat to jak na filmwebie filmy oceniam jest skutkiem tego, jak staram się wpłynąć na pozycje filmów, które po prostu lubie, tak więc zaniżam oceny poprzedzającym, a podwyższam filmom, które zdają mi się mieć wartość nadrzędną,
choć zapewne znalazłaś "dzień sądu", który o dziwo pomimo tego, że jest połączeniem kina akcji z sf niesie też ze sobą pewne uniwersalne prawdy i wartości filozoficzne
ponadto prosiłbym o to, byś nie krytykowała mojej osoby, ponieważ to cios poniżej pasa, takich rzeczy się nie robi, co innego, jeżeli chodzi o cudze poglądy...

ocenił(a) film na 9
part3m

W takim razie twoje oceny nie powinne być brane pod uwagę - to chore wszczynanie wojen na czołówce top 100 może zniechęcić ludzi do obejrzenia naprawde świetnych filmów. Dziecinada.

ocenił(a) film na 5
Councilofspoon

lub zachęcić do obejrzenia jeszcze lepszych, ponadto jak widzę w top polska takie pozycje jak "Chłopaki Nie Płaczą", "Sami swoi", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" czy w top świat "Król Lew", czy "Grobowiec świetlików" są na dość wysokich pozycjach, a w 8 dziesiątce znajduje się "Powrót do przyszłości", "Nowa nadzieja" i "Titanic" to cała ta klasyfikacja filmów niema sensu, bo i tak zawsze znajdzie się jakiś frajer, co założy sobie kilkanaście fikcyjnych kont i wyniesie takiego przykładowego "Władcę pierścieni:powrót króla" zza "Króla lwa" do pierwszej dziesiątki, jak moim zdaniem ostatnio się stało więc i tak to wszystko niema sensu, a moje "zabiegi" mają status niskiej szkodliwości społecznej

ocenił(a) film na 9
part3m

no ale kiedy "Psy" to jest dramat w temacie reformacji ustrojowej... >.<
naprawdę, film, który ma jakiś fajny, niegłupi przekaz i jest po prostu 'o
czymś' nie musi być od razu depresyjny i skandynawski...

ocenił(a) film na 5
szuwarcia

mówię tylko o nie popadaniu w skrajności, oceniając filmy

ocenił(a) film na 9
part3m

Więc dawanie dobrym filmom ocen 1/10 tylko po to, aby Twoje ulubione filmy były wyżej NIE jest popadaniem w skrajność? Jak na moje to skrajnie niska ocena ;)

ocenił(a) film na 5
Councilofspoon

nie, to nie skrajność a jedynie relatywne wybieranie mniejszego zła

ocenił(a) film na 6

Mam nadzieje że to tylko ponury żart

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones