PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174167}

Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
7,6 18 725
ocen
7,6 10 1 18725
7,0 4
oceny krytyków
Chłopiec z latawcem
powrót do forum filmu Chłopiec z latawcem

Warto zobaczyć (potem)

ocenił(a) film na 7

Jeden z wielu przykładów, gdzie na podstawie znakomitej i wielowątkowej książki, powstaje "fajny" film, który jednak jest jedynie streszczeniem tego co można przeczytać. Zachęcam do książki a potem, jako przystawkę, warto zobaczyć film i można rozumieć co i dlaczego i jakie były motywy.

ocenił(a) film na 3
tk007

Zgadzam się absolutnie. Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to, jak z pięknie opowiedzianej i przejmującej historii zrobić można taką sobie historyjkę. Do końca obejrzałam jedynie z ciekawości.
Pewnie, gdybym najpierw zobaczyła film, po książkę nie sięgnęłabym w ogóle, a sam obraz zapomniałabym już po kilku dniach.
Na szczęście książka była pierwsza i zostanie ze mną na bardzo długo. A co zapamiętam z filmu? Kilka widoków z Kabulu, zwłaszcza tego sprzed wojny. Chyba nic poza tym...

ocenił(a) film na 6
tk007

Pełna zgoda. Książka aż buzuje od emocji. Żona płakała kilkukrotnie a i ja byłem momentami wstrząśnięty. Do tego każde wydarzenie mną sens i powraca do bohatera w przyszłości. Film zupełnie tego nie oddaje. Wygląda trochę jakby poszczególne sceny nie do końca się że sobą wiązały. Motyw powrotu Amira do Kabulu został zupełnie spłycony. A historia Sohraba będąca kulminacją książki została tak uproszczona że mogłoby jej nie być.
Zdjęcia Kabulu i afgańskich krajobrazów ratują film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones