PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174167}

Chłopiec z latawcem

The Kite Runner
7,6 18 724
oceny
7,6 10 1 18724
7,0 4
oceny krytyków
Chłopiec z latawcem
powrót do forum filmu Chłopiec z latawcem

powiem tak

ocenił(a) film na 7

Film dobry, ale o wiele lepsza książka.

ocenił(a) film na 9
TubylecBetonu

potwierdzam w 100%

mat102

Zacząłem czytać ową książkę i jestem potwornie rozczarowany. Ciężko mi się ogólnie ją czyta,nie podoba mi się styl pisarski tego autora.

użytkownik usunięty
jamesdawid

Miałam podobne odczucia, co do stylu pisarskiego autora - trochę mnie męczył. Ale historia (zwłaszcza jej pierwsza część) wzruszająca. Film ładny.

ocenił(a) film na 7
TubylecBetonu

Byłam pod ogromnym wrażeniem książki i dlatego z niecierpliwością czekałam, żeby obejrzeć ten film. Strasznie wszystko uprościli, pominęli wiele istotnych faktów, rozczarował mnie. Szkoda.

ocenił(a) film na 7
moniureczka

Co prawda to prawda, też tak miałem, ale gdybyś nie czytała książki, to film wydałby się bardzo dobry wręcz rewelacyjny :) książka prawie zawsze przewyższy film, i to dobrze.

ocenił(a) film na 10
TubylecBetonu

a ja uważam, że jest to jedna z lepszych adaptacji ostatnich lat. film jest świetny, książka fenomenalna - każde z nich na swój sposób.

ocenił(a) film na 7
bzenka3

Jednak film nie przebił książki :)

ocenił(a) film na 10
TubylecBetonu

Film z założenia rządzi się swoimi prawami i chyba jeszcze nie widziałam żadnej ekranizacji, która byłaby lepsza od książki. Siłą rzeczy pewne wątki są uproszczone, skrócone itp. Swoją drogą ciekawa jestem, czy ktoś zna przykład książki gorszej od ekranizacji. Z chęcią przeczytałabym i obejrzała taki materiał :)

ocenił(a) film na 8
bzenka3

Ksiazka gorsza od filmu? Pierwsze, co przychodzi mi na mysl, to "Stowarzyszenie umarlych poetow". Film naprawde niekiepski, ksiazka mizerna. Ale, o ile sie nie myle, w tym wyypadku kolejnosc powstawania byla odwrotna: najpierw byl film, potem powiesc.

ocenił(a) film na 8
TubylecBetonu

zgadzam się w pełni! Bez porównania z książką!

ocenił(a) film na 8
TubylecBetonu

A ja uwazam, ze to jedna z lepszych adaptacji literackiego pierwowzoru. I wierna, i piekna. Zdjecia zrobily na mnie spore wrazenie. Ciekawa jestem, czy doczekamy sie rowniez filmowej wersji "Tysiaca wspanialych slonc".

tordis

Bardzo bym chciała bo książka jest wspaniała. Szkoda, że Hosseini tylko 2 książki wydał bo ma olbrzymi talent literacki.

Książka gorsza od filmu, rzadko się zdarza to fakt, ale moim przykładem niech będzie "malowany welon". Film mi się naprawdę bardzo podobał, przepiękne zdjęcia, muzyka, no i sama historia skłaniająca do przemyśleń... a przez książkę ciężko mi było przebrnąć, ten język... zupełnie mi się nie spodobała :(

TubylecBetonu

Właśnie skończyłem czytać książkę więc teraz czas na film.Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak smutnej historii oraz takiego okrucieństwa.

ocenił(a) film na 6
LechKaczynski

Książka o niebo lepsza. Film niestety trochę drętwy, słaba gra aktorska przede wszystkim aktora grającego Amira. Najlepiej aktorsko wypadł aktor grający Babę. Reżyserka też słaba, sceny takie dość sztuczne. No ale opowieść na pewno ciekawa i wyjątkowa :)

ocenił(a) film na 5
TubylecBetonu

Tak, jeśli ktoś czytał książkę to za film niech się lepiej nie zabiera, rozczarowanie pewne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones