PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801856}

Bad Genius

Chalard Games Goeng
7,0 722
oceny
7,0 10 1 722
Chalard Games Goeng
powrót do forum filmu Chalard Games Goeng

Jedno przychodzi mi na myśl po tym filmie, szczególnie po samej końcówce: jak pieniądze mogą zmienić człowieka. Jak ze swoich zasad, uczciwości można z łatwością zapomnieć o wartościach przy jakich się trwało. Czy też wejście na ścieżkę prawości i bycie uczciwym względem samego siebie.

ocenił(a) film na 7
JadziaSmosarska

Dla mnie zakończenie to najgorsza część filmu. Nie cierpię durnego moralizowania. Co ci po zasadach skoro inni według nich nie muszą grać szczególnie bogaci, politycy, księża itp.
A nawet bez nich bycie uczciwym biednym to nie życie, więc po co być uczciwym? Może jeszcze powiedźcie, że daje to szczęście, spełnienie, zgoda z sumieniem...

Jest wręcz przeciwnie, uczciwi zazdroszczą nieuczciwym, że mogą robić co chcą, że stać ich na wszystko i nie mają ograniczeń, złoszczą się, że uchodzi im to na sucho, więc kablują, a gdy ktoś na to nie reaguje to próbuje do skutku kogoś udupić, co doskonale zostało pokazane w filmie.

A co gorsze bardzo często ci, co uważają, że są uczciwi i nie chcą się zmienić, zmieniają się w kogoś jeszcze gorszego, bo przekuwają ten upór w "jak pójdziemy na dno to wszyscy razem". Nie myśląc w ogóle o konsekwencjach stoczyć się na dno byle kogoś udupić.

ocenił(a) film na 9
MaMiX

Mam trochę inne zdanie. Nie uważam, że każdy "uczciwy" zazdrości. Niektórzy są zadowoleni z tego jacy są mimo iż nie posiadają tyle co bogaci. To, że ktoś ma swoje zasady i idzie za nimi może czuć się szczęśliwy, że ma swoje sumienie czyste i są ludzie, którzy nie ciągną na dno innych mimo, że mają gorzej. Ale to ja tak uważam.

ocenił(a) film na 7
JadziaSmosarska

Przecież wiadomo, że nie każdy, bo niektórzy mają innych w dupie i nie obchodzi ich co kto robi, czyli pewnie głównie psychopaci, mnisi, naukowcy, psychologowie, psychoterapeuci itp.
Oczywiście mowa o tych z powołania, bo wiadomo większość ludzi jest stronnicza i zawistna.

Zresztą dziwi mnie to, że ludzie wypierają prawdę i udający, że świat jest piękny, wszyscy ludzie się kochają i wgl a jakby ktoś kogoś napadł na ulicy czy coś to każdy by chętnie wstawił się za ofiarą i jej pomógł...
A te memy z zawistnymi sąsiadami "Pewnie ukradł"? Większość ludzi raczej nie kradnie, więc są "uczciwi" i podejrzewają innych o bycie złodziejami.

I zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie próbował kogoś usprawiedliwiać i napisze, że promil jakiejś grupy lub społeczeństwa taki nie jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones