PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=591902}
5,8 126
ocen
5,8 10 1 126
Chantrapas
powrót do forum filmu Chantrapas

Co mi się podoba w Iosselianim to fakt, że zachował swój styl, że wciąż go rozwija, że podobno jak wielcy mistrzowie kina trzyma się swojej jednej wizji stylowej i w niej wciąż osiąga niesamowite rezultaty. Zastanawiam się jakby wyglądały filmy wielkich mistrzów, których już dawno nie ma wśród nas, gdyby kręcili swoje kolejne filmy w 2010 itd, myślę, że dalej zachowywałyby tą swoją świeżość sprzed lat, nie byłyby nafaszerowane nowym XXI wiekiem, ale wciąż stanowiłyby ten sam i niesamowity element jak z czasów ich młodości i świetności. I to mi się podoba u tego twórcy. A ten film, to naprawdę kawał niesamowitego kina, ale nie zdziwiłbym się gdyby na seansie w kinie większa część widowni wyszła;p Piękny film o byciu artystą, reżyserem, człowiekiem. Świetne pomysły, ładne jak zawsze i subtelne ujęcia, sekwencje. Magia życia, magia kina.

ocenił(a) film na 4
mariouszek

mariouszek, pozwoliłam przejrzeć sobie twój profil - okazuje się, że mamy podobny gust filmowy, tym bardziej dziwi mnie że ja się na Chantrapas nudziłam. Może potrzebuję więcej czasu, żeby nad tym filmem pomyśleć, może kiedyś podwyższę mu ocenę (to mi się zdarza), ale po kilku dniach od obejrzenia go, trafia na listę najnudniejszych filmów jakie widziałam. Temat zapowiadał się nieźle - niezrozumiany artysta, tu uciska go system, tam reguły rynku. Ale kiedy wrócił do Gruzji i zachowywał się jakby to znowu było nieodpowiednie miejsce dla niego, pomyślałam - może to nie ze światem jest coś nie w porządku, tylko z nim, że nie potrafi na tym świecie znaleźć sobie miejsca?
Ujęcia, sekwencje, owszem, ładne - estetycznie jest tu na czym oko zawiesić. Ale jeśli chodzi o fabułę to widzę film nieskładny, z bohaterem, którego poczynań nie rozumiem, akcję, który urywa się nic nie tłumacząc. Do końca nie wiem, czy reżyser nie zadrwił z siebie i ze swojego bohatera, szeptem mówiąc nam, że to właśnie on nie pasuje do świata, a nie świat do niego.

ocenił(a) film na 8
mariouszek

Nic dodać, nic ująć w ocenie
.-)

mariouszek

Życzę sobie takich komentarzy do filmów pod każdym filmem. Sobie i innym. I nie chodzi mi o ilość znaków :)

bananowski

Ten film jest fatalny i nudny :/

planeta

Nie oglądałem i chyba nie obejrzę ale podoba mi się wypowiedź mariouszek.
Chciałbym żeby taki poziom był na całym filmwebie :) szkoda że się nie da :)
ale to już oftop, nie przedłużam zatem :)

ocenił(a) film na 8
mariouszek

Ogólnie się zgadzam jednak dla mnie ciut zbyt rozciągnięty.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Dziś wyemitują go w TV i po takiej rekomendacji obejrzę na pewno.
Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones