PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104541}

Charlie i fabryka czekolady

Charlie and the Chocolate Factory
7,1 351 683
oceny
7,1 10 1 351683
6,6 33
oceny krytyków
Charlie i fabryka czekolady
powrót do forum filmu Charlie i fabryka czekolady

9/10

ocenił(a) film na 9

Świetny film! Ale zauważyłam że chyba niewielu ludzi dostrzega jego inteligencję :) To nie jest jakaś tam bajeczka dla dzieci ale film z przesłaniem...
I oczywiście kolejna genialna rola Deppa ^^
Daję 9/10 bo trochę przerażały mnie te małe ludziki w fabryce i wkurzały ich piosenki. Poza tym super i serdecznie polecam :)

ocenił(a) film na 10
Annie_15

dokładnie, nic dodac nic ująć:)

ocenił(a) film na 9
Annie_15

a ja się zastanawiam jakie on ma przesłanie skoro juz o nim wspominasz

użytkownik usunięty
zupa_11

przesłanie czysto dydaktyczne: jest dużo ważniejsza rzecz, niż zaspokajanie swoich potrzeb czy dążenie do perfekcji/władzy/pieniędzy, a jak, to już chyba pisać nie muszę ;)

użytkownik usunięty

*jaka

ocenił(a) film na 9

Dokładnie:)

ocenił(a) film na 7
Annie_15

9 nie dam ale w sumie się zgadzam
http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2012/01/charlie-i-fabryka-czekolady-czyli .html

przynadziei

a moim skromnym zdaniem film ten nawiązuje do 7 grzechów głównych Pycha, Chciwość, Nieczystość, Zazdrość, Obżarstwo, Gniew, Lenistwo.

maxior18

Wszyscy chcielibyśmy być tacy, jak Charlie, ale po rachunku sumienia wychodzi na to, że bliżej nam do tych innych dzieciaków :).

Właściwie, jeżeli połączyć te wszystkie dzieciaki, to wychodzi jedna kompletna osobowość. ...I właściwie można by pociągnąć to dalej. To, co robi Wonka, to "destrukcja ego"; bo - tak jakby - pozbawia tą nad-osobowość (złożoną ze wszystkich dzieciaków) jej głównych, określających ją cech, aż zostaje sam Charlie, który jest obdarzony nieco mniej jaskrawą osobowością i jest znacznie bardziej pokorny.

Być może jest to naciągana metafora, ale wydaje mi się, że ma ona ręce i nogi. Myślę, że coś w tym jest.

ocenił(a) film na 6
Annie_15

Dostrzegam inteligencje:) Film dla mnie jest "tylko" niezły.

Annie_15

Ironicznie, filmy dla młodszej widowni często poruszają poważniejsze kwestie od tych dla dorosłych. To nie jest wstyd, jeżeli podoba ci się film adresowany do dzieciaków i nie oznacza, że "Charlie..." nie jest "bajeczką dla dzieci", bo właściwie, to nią jest :P.

ocenił(a) film na 9
mosheh

Chodziło mi o to że dzieci raczej nie zrozumieją przesłania, więc do oglądania zapraszam również rodziców :) Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
Annie_15

Jak dla mnie te film powinni obejrzeć też rodzice, żeby nie robili z ze swoich pociech bezdusznych, rozpieszczonych dzieciaków. Dla mnie film jest genialny, co do ludzików miałam takie same odczucia. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones