PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104541}

Charlie i fabryka czekolady

Charlie and the Chocolate Factory
7,1 351 678
ocen
7,1 10 1 351678
6,6 33
oceny krytyków
Charlie i fabryka czekolady
powrót do forum filmu Charlie i fabryka czekolady

Obejrzałem...

ocenił(a) film na 8

Tak. Film obejrzany.

Z początku myślałem, że będzie to kolejna przereklamowana produkcja. Na szczęście tak nie było.

Charlie... biedny, z dużą rodziną. Wtedy to już myślałem: Pewnie los mu się uśmiechnie i wygra coś wielkiego, np nowy dom... Pierwsze zaskoczenie było, kiedy to okazało się, że za pierwszym razem nie wygrał biletu.

Prócz niego do fabryki przyszły jeszcze cztery pary (dwie kobity i dwóch chłopów)... Dlaczego oni musieli reprezentować aż tak skrajnie negatywne cechy? Obżarstwo lub zapatrzenie w siebie (zawyżona samoocena). Pewnie był to celowy zabieg (pewnie... pfi! Na pewno!). Jednak, moim zdaniem stawianie Charliego oraz pozostałych, skrajnie negatywnych, bohaterów obok siebie, dawało prosty rachunek - wygra Charlie.

Najbardziej z całego filmu go gustu przypadły mi dwie rzeczy: Oompy Loompy oraz ich piosenki. To było po prostu, wg mnie, świetne.

Ogólnie film oceniam b. dobrze. 8/10 daję ze spokojnym sumieniem.

ocenił(a) film na 8
piotr96p

Fakt, że Charlie od początku kontrastowy i wyróżniający się.
Film wprowadził mnie w jakaś dziwną fantazję, animację, taki dziecięcy świat, dawno tak się nie czułam oglądając film czy bajkę. Dla mnie genialna rola dziadka : jakieś takie fajne rysy twarzy miał :D

Wonka rownież zagrał git ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones