PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 276
ocen
7,7 10 1 123276
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

na temat tego filmu, bo nie wiem co mam myśleć po jego obejrzeniu. Tzn. wiem, ale nie wiem, czy
mam właściwe odczucia i myśli.

ocenił(a) film na 8
dingo21

Film ma zachęcać do życia mimo naprawdę ogromnych przeciwności. No właśnie, życia pomimo, a nie po coś, dla czegoś; wbrew, zdawałoby się, dzisiejszemu trendowi. Dzisiaj żyje się właśnie po coś: dla bogactwa, przyjemności, sławy, uznania, sukcesu, wiedzy, umiejętności, władzy, pracy, prestiżu, satysfakcji. Ogólnie dla zdobywania albo dla używania. Idziemy do szkoły i na studia by mieć szansę na pracę. Idziemy do pracy by móc założyć rodzinę albo nakupować sobie przedmiotów. Nie wyobrażamy sobie by żyć po nic, a gdy pojawiają się jeszcze przeciwności, trudności i ból marzymy o samobójstwie. Swoje życie możemy docenić tylko my sami i nikt za nas tego nie zrobi. Możemy uznać, że życie jest cudem samym w sobie niezależnie od okoliczności i zrobić wszystko co w naszej mocy aby żyć jak najdłużej. Możemy również uznać, że nie warto żyć bez sukcesów i tego wszystkiego czego zazdrościmy innym. Wybór należy do nas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones