PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 278
ocen
7,7 10 1 123278
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz płakałem na filmie a ten film właśnie tak mnie wzruszył. Jestem
schizofrenikiem, choruję od 9 lat, przeżyłem wszystkie rodzaje urojeń i omamów. Od 5 lat mam
głosy przez 24h na dobę, Straciłem pracę, właśnie się rozwodzę, dużo przeszedłem ale to nic w
porównaniu z bohaterem tego filmu. Mój ulubiony cytat z tego filmu to moment kiedy do głównego
bohatera podchodzi ksiądz i mówi, ze bóg go kocha a Mateusz odpowiada w myślach - co by
było gdyby mnie nienawidził. Ja od 2005 roku, jestem pewny, że ten świat to piekło, każdy z nas
cierpi, ale cierpienie niektórych osób jest niewyobrażalne a zwykli zdrowi ludzie są jakby z
kamienia. Są oczywiście wyjątki ale one tylko potwierdzają regułę. Życie to żaden cud, ten wasz
bóg nie ma litości , nie wiem jak można patrzeć na ludzkie cierpienie i dlaczego eutanazja w
Polsce jest zabroniona. Żyjemy w XXI wieku a prawo mamy jak w Afryce, a moim zdaniem
priorytetem powinna być godność życia i maksymalne redukowane cierpienia ludzkiego.

ocenił(a) film na 8
Sajko79

Poruszyło mnie to co napisałeś. Wiem, że nic co ja napiszę nie sprawi, że poczujesz się się lepiej, dlatego ograniczę się do: trzymaj się...

użytkownik usunięty
Sajko79

Dobrze napisane. Trzymaj się!

ocenił(a) film na 9
Sajko79

Dokładnie eutanazja i aborcja w niektórych przypadkach powinna być jak najbardziej legalna. Taka ucieczka z piekła, ale nieee, świętojebki nie pozwolą- masz cierpieć!
Bóg cię kocha.. heh.. makabreska..

ocenił(a) film na 8
Sajko79

Zrób na złość temu skur..synowi bogu i ŻYJ i staraj się cieszyć życiem!!!

Sajko79

Brawo za ten wpis! Nie będę się tu uzewnętrzniał, film zrobiony kozacko! Bez żadnych kompromisów, pokazano chyba wszystko o inwalidach tego sortu. Pomijam fakt, ze główny bohater ma zamiłowania podobne do moich i podobnie dostrzega piękno kobiet i otaczający świat: gdy mówi osiem i nachylająca się kobitka pokazuje wdzięki (...) dopowiada: osiem i pół :)

Jak temu Ogrodnikowi nie dadzą oskara 2015, to można nasrać na amerykańską akademię!

elmo81

dokładnie tak, zagrał perfekcyjnie, zgadzam się w stu procentach. tak, jak starałam się nie rozkleić przez cały film, emocje puściły na końcu , jak był pokazany aktor z prawdziwym Mateuszem.

ocenił(a) film na 8
Sajko79

No cóż, na kwestię Boga można patrzeć z różnych perspektyw - domyślam się, że twoja nie jest perspektywą pozytywną. Cierpienie jest nieodłącznym elementem życia na ziemi, każdy je w jakimś stopniu odczuwa, jednak nie każdy tak samo i z takim samym natężeniem. Tak, życie jest niesprawiedliwe, ale to nie musi znaczyć, że Boga nie ma, albo że jest on okrutny. Widocznie świat nigdy nie miał być rajem bez cierpienia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones