PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4531}

Cherry model 2000

Cherry 2000
5,9 1 372
oceny
5,9 10 1 1372
Cherry model 2000
powrót do forum filmu Cherry model 2000

Dobry film.

ocenił(a) film na 7

Duch kina VHS lat 80 jest w nim silny. Fajna historia, ładne laski (Melanie Griffith - grrrr), bohater lekko niestandardowy, bo z pozoru słabiak, ale radzi sobie całkiem nieźle, zniszczony, targany problemami świat, o którym w sumie niewiele wiadomo, ale na pewno jest to świat po wojnie. Do tego zakazana strefa, w której grasują morderczy bikiniarze. Jedno, co było w nim mocno durne, to pojedynki ogniowe, bandyci prują z karabinków na wszystkie strony jak zwariowani i nikogo nie trafiają, nasi dzielni bohaterowie robią to samo i wrogowie padają jak muchy. No i ta scena z samochodem na dźwigu magnetycznym, z tymi wszystkimi latającymi dokoła rakietami - to była po prostu komedia. Zwłaszcza, jej zakończenie - wsadzili ich w jakiś tunel, a tam sobie siedzi na łódce dobry wujek gotów do pomocy.:P
Mimo tych niedociągnięć, obejrzawszy go ponownie po ponad 20 latach, ubawiłem się przy nim setnie, więc polecam każdemu, kto lubi kino SF z tamtej epoki. Aż szkoda, że nie było drugiej części.

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Witam,

Nie inaczej film klasyk, przepiękna młodziutka Melanii, śmieszny bohater w ogóle wszystko śmieszne i nierealne. Dobrze się ogląda w dodatku ich niezniszczalność powala na kolana. Minus za przydługawy początek oraz zbyt dużą nierealność - ale cóż takie były wtedy filmy, chociaż opowiadały jakąś historię a dziś ?

ocenił(a) film na 6
Bodzepor

Moim zdaniem ten film miał potencjał, żeby dzisiaj być uważanym za kultowy, jak np. Blade Runner. Ale trochę zabrakło: i fabule, i grze aktorów (zwłaszcza Melanie sztuczna jak nie wiem co, już lepiej by było, gdyby to ona zagrała robota), i przesłaniu, które film niesie. I tak oto mamy średniaka, do którego nie ma potrzeby wracać po jednokrotnym obejrzeniu.

ocenił(a) film na 7
astat_2

Podobnych filmów sf, które swego czasu były wielkimi hitami VHS było wiele, np. Knights, American Cyborg, Hardware, Saturn 3 idt., ale prawie wszyscy już o nich zapomnieli.

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Niektórzy nadal pamiętają. Dla mnie największym sentymentem jest już sam początek. Jingiel i logo ''Orion''.

ocenił(a) film na 7
_illusion_

http://www.youtube.com/watch?v=CzxGvtayDnA
Ja miałem całą kolekcję podobnych filmów na VHSach, ale mi powódź tysiąclecia wszystko zabrała.:(

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Ja bardziej kojarzę czołówkę Oriona jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=62mSyD2SvSg

Szkoda. Kolekcja byłaby świetna.

ocenił(a) film na 7
_illusion_

Toć tam jest taka czołówka, było oglądnąć całe.

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Zauważ, że jest inna :)

ocenił(a) film na 7
_illusion_

Jest praktycznie identyczna, tylko ta moja jest lepszej jakości, bo nowsza o parę lat.

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

o przypomniałeś mi saturn 3 kiedyś to był jeden z moich najlepszych filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones