PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825690}

Ciche miejsce 2

A Quiet Place Part II
6,4 40 179
ocen
6,4 10 1 40179
6,6 32
oceny krytyków
Ciche miejsce 2
powrót do forum filmu Ciche miejsce 2

... W którym nie znajduję żadnej luki fabularnej

ocenił(a) film na 1
HabubaHabubabidingdong

To jakiś wyższy poziom sarkazmu, nowoczesny trolling ? Bo nie wierzę, że ktokolwiek po obejrzeniu tego gniota, byłby w stanie coś takiego napisać na poważnie.

ocenił(a) film na 10
wortor_2

Przepraszam, ciągle zapominam o zakazie opinii...
Film mi się spodobał - Piękna gra aktorska, jest akcja, nie doszukuję się żadnych błędów logicznych
Film 10/10

ocenił(a) film na 1
HabubaHabubabidingdong

Doprecyzuję, bo najwyraźniej moja wypowiedź została opacznie zrozumiana. Nie odnosiłem się w żadnym razie do sedna samej opinii, bo oczywiście każdy ma do niej prawo i skoro nawet filmy pokroju Kac Wawa mają swoich fanów, to ciut wyższej jakości Ciche Miejsce może mieć ich również.

Moja wypowiedź tyczyła się sformuowania "nie widzę żadnej luki fabularnej" i wynikała z być może nadmiernej wiary w ludzi. Logika jest mierzalna i tu nie ma miejsca na interpretacje w oparciu o odczucia, a z racji tego, że omawiany film jest obiektywnie rzecz biorąc pozbawiony jakiejkolwiek logiki, to uznałem twoje sformuowanie za sarkazm/trolling. Jak widzę, o zgrozo, pisałeś(as) na poważnie...

ocenił(a) film na 10
wortor_2

Film jest pozbawiony jakiejkolwiek logiki, gdyż..?
Dyskusja może się toczyć w ten sposób przez wiele dni - Niekończąca wymiana akapitów tekstu o niczym

Moje pytanie brzmi - Na przykład? W jakim momencie/momentach brakuje logiki?

ocenił(a) film na 1
HabubaHabubabidingdong

Ależ proszę, zacznę od kilku tak oczywistych, że nie wierzę iż można je przegapić:

1) Bohaterowie odkryli słabość “potworów”. Są uzbrojeni i bez trudu powinni móc wykorzystać nabytą wiedzę, aby wyeliminować jak najwięcej przeciwników, szczegolnie ze potwory są tak uroczo miłe, iż pojawiają się pojedyńczo. Zamiast tego bohaterowie maszerują do “przyjaciela rodziny” narażając zycie wszystkich zyjących postaci głównego wątku. Na miejscu, zamiast działać w grupie i zabrać się w końcu za potwory, to radośnie rozdzielają się i kazdy robi coś bezsensownego.

2) Scena na pomoscie : ani “dobrzy” ani “zli “ ludzie nie wiedzą, iż potwory nie umieją pływać mimo iż apokalipsa trwa latami. Absurdalność tego wybija ponad jakąkolwiek skalę, biorąc pod uwagę ile czasu upłyneło, a także to że główni bohaterowie posiadają nawet mapy z zaznaczonymi lokacjami przebywania potworów

3) Bohaterowie dopływają na wyspę. Zamiast od razu zabrać się za obsługę stacji radiowej i nadania sygnału, na który podatne są potwory (szczególnie ze pozostała czesc rodziny jest zagrożona na stałym lądzie) to radosnie biorą udział w imprezie przy ognisku…. Wychodzi też na to, że tylko ludzie na wyspie mieli wiedzę, iż potwory nie potrafią pływać. Mimo tego PRZEZ LATA nie wpadli na to, by ustawić patrole na wyspie obserwujące wybrzeże czy zbudować jakikolwiek system wczesnego ostrzegania. Gdy do wyspy dopływa radośnie jeden z potworów, wszyscy są w szoku XD

Kino najwyższych lotów.

ocenił(a) film na 10
wortor_2

1) Mam wrażenie, że bohaterowie nie są aż takimi idiotami, aby narażać się na niebezpieczeństwo tak często. Wszystko może się zdarzyć, a to wszystko może się kończyć śmiercią.
Dodatkowo - Mogło się im kończyć jedzenie, lub woda.

"Na miejscu, zamiast działać w grupie i zabrać się w końcu za potwory, to radośnie rozdzielają się i każdy robi coś bezsensownego." - Córka próbuje zbawić świat (co robi sama, z własnej woli), przyjaciel próbuje ją ratować (na prośbę matki), matka zostaje z synkami (później wyrusza po zapasy) a synkowie zostają, jeden zbyt młody, jeden z okaleczoną nogą.

2) "mimo iż apokalipsa trwa latami" - trwa około 470 dni. Nie ma też pewności iż przebywali blisko wody przez ten cały okres. Nie ma też pewności, iż potwory wchodziły do wody, aby się potopić na oczach ludzi, od tak.

"bohaterowie posiadają nawet mapy z zaznaczonymi lokacjami przebywania potworów" Może potwory patrolują pewne obszary..?

3) Nie wiedzieli, iż reszta jest w niebezpieczeństwie. Dodatkowo, zapewne musieli wszystko opowiedzieć mieszkańcom wyspy (należy też pamiętać - każdy musi odpoczywać po nadmiernych wysiłku)

"Wychodzi też na to, że tylko ludzie na wyspie mieli wiedzę, iż potwory nie potrafią pływać" Bo mieszkali na wyspie otoczonej wodą, bez żadnych potworów?

"PRZEZ LATA" patrz wyżej

"Mimo tego [...] wpadli na to, by ustawić patrole na wyspie obserwujące wybrzeże czy zbudować jakikolwiek system wczesnego ostrzegania." - Patrole: Zbyt mało ludzi. System ostrzegania: Ograniczone zasoby, mało czasu

"Gdy do wyspy dopływa radośnie jeden z potworów, wszyscy są w szoku XD" - Potwór został przeniesiony na łodzi, tego raczej nikt nie mógł się spodziewać

Tak, kino najwyższych lotów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones