PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825690}

Ciche miejsce 2

A Quiet Place Part II
6,4 40 075
ocen
6,4 10 1 40075
6,6 31
ocen krytyków
Ciche miejsce 2
powrót do forum filmu Ciche miejsce 2

Zauważyliście, że wszelkie kwestie w rodzaju: skąd wzięli się obcy, czy przypadkowo, z powodu katastrofy jakiegoś statku kosmicznego, czy może jakaś inteligentna rasa ich zrzuciła, żeby oczyściły planetę z ludzi, nie interesują żadnego z bohaterów. Inna ciekawostka, dlaczego jest ich tak wiele, obstawiają każdy kawałek terenu na każdym zadupiu, właściwie są wszędzie. Na te tematy nie ma ani jednego zdania. W realu ludzie o swoich szefach i sąsiadach gadają na okrągło, a tu, o potworkach, które zniszczyły ludzkość, wcale. Za to kult rodziny polany patosem i ckliwością jest na każdym kroku, matka ratuje syna, syn ratuje niemowlaka, frasobliwa córka z ustami w podkówkę ratuje wszystkich.

ocenił(a) film na 5
silentviper

I lepiej, że nie ma informacji. Najgorzej jest jak autorzy robią sequele w których zaczynaja tłumaczyć genezę zła bohaterów. Prawie wszystkie takie „tłumaczenia” okazały się klęską. Ridley Scott próbował wytłumaczyć genezę obcego i poległ, inni próbowali pokazać genezę Michaela Myersa i też wyszło to komicznie. Zło w horrorach powinno pozostać złem i niewytłumaczone jest o wiele bardziej przerażajace.

sztorm

Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ty o (nieobecnej w filmie) genezie obcych, rozwiniętej przez twórców, ja o ciekawości bohaterów dotyczącej obcych. Napisałem jedynie o zadziwiającym, kompletnym braku tej ciekawości. Synek mógłby powiedzieć coś w rodzaju "mamusiu, ilu ich może być, że wyskakują zza każdego krzaka?". Tymczasem ŻADEN aspekt funkcjonowania obcych (odżywianie, rozmnażanie, pochodzenie) nie jest przedmiotem choćby jednego dialogu. No nie, przesadzam, pod koniec filmu ktoś wspomina przecież, że "nie potrafią pływać". Dla mnie przymało.

ocenił(a) film na 2
silentviper

Masz rację, całkowicie się z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 4
silentviper

Rozumiem, że Twoje pytanie jest czysto retoryczne. Bo nielogiczności i umowności w tym filmie tyle, że i kosmici są jedynie pretekstem do siania rozróby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones