PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825690}

Ciche miejsce 2

A Quiet Place Part II
6,4 40 001
ocen
6,4 10 1 40001
6,6 30
ocen krytyków
Ciche miejsce 2
powrót do forum filmu Ciche miejsce 2

Wystarczy wypłynąć łódką na środek jeziora i drzeć ryja wniebogłosy. Potwory lecąc do nas wskoczą do wody i się potopią. Film ogólnie mi się podobał, ale ten motyw z wodą chyba nieprzemyślany.

ocenił(a) film na 6
rfl2

Chyba nieuważnie oglądałeś film. Pierwszy stwór się utopił ale drugi widząc co się stało z poprzednim już nie wskoczył do wody. A to znaczy że się uczą

ocenił(a) film na 8
kikodor

Co ciekawe, one nie widzą:)

ocenił(a) film na 7
luklis21

Ale słyszą, więc pewnie się połapał, że jego kolega w pracy się topi

Daven___

A gdyby tak klif jakiś? xD

ocenił(a) film na 8
Daven___

"Kolega z pracy" zrobiłeś mi dzień :)

ocenił(a) film na 7
kikodor

Ok, ale jakby wskakiwały do wody w nieco innych odstępach czasu, tak by jeden nie spotkał drugiego, pewnie by się nie nauczyły ;) Raczej mało prawdopodobne, że wszystkie by były w tej samej odległości od łodzi i przybiegłyby w tym samym momencie.

kikodor

Ciekawe czy dostały się do Australii i do innych krajów wyspiarskich… Być może gdy świat umiera tam w najlepsze grillują…

ocenił(a) film na 7
dobromir_dombek

nie ma innego swiata poza hameryka ;)

ocenił(a) film na 5
Baby_Firefly

Hehehe, to prawda. W większości tego typu filmów wszystko ma miejsce w hameryce jakby to ona stanowiła jedyne państwo na naszym globie :)

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Bo to oni kręcą te filmy.

Bokciu

Jedyny kraj jaki ma pomysł i fundusze na film to Ameryka. Jak np w Polsce czy Szwecji kręcą jakiś film tym bardziej katastroficzny to nagrywają tylko To co się dzieje wokół. Tak też liczę na arcydzieło co nakręci to jakoś inaczej

dobromir_dombek

Australia nie jest wyspą :-)

Miki1989_fw

Nie nie jest. To skrót myślowy. Rzeczywiście niefortunny, wystarczyło pominąć „innych”. Dzięki za korektę.

kikodor

Skoro zbudowali statki do podróży w kosmosie, to tak, pewnie się uczą. Z drugiej strony, trochę tak chu.owo podróżować przez kosmos na ślepo...

eltoro10000

Przecież one spadały na jakiś meteorytach :) są ślepe, mało inteligentne i atechniczne, ot, kosmiczne zwierzaki jakieś.

Rejka

Czyli nie potrzebowały oddychać tlenem? Bo rozumiem, że nie miały skafandrów na tych meteorytach. Ciekawe zatem, czemu topiły się w wodzie. Wystarczyło sobie iść po dnie na wyspę. To się niestety kupy nie trzyma.

eltoro10000

Pretensje do twórców, w tym filmie NIC się sensu nie trzyma :p W jedynce zresztą też, ale ludzie przymykali na to oczy bo 'nowatorskie'... w dwójce już by trzeba oglądać z zamkniętymi oczami coby tych absurdalności co krok nie widzieć xp

Rejka

Nowatorskie? Że niby co tam było nowatorskiego? Już był nawet film (równie głupi zresztą), gdzie bohaterowie nie mogli oczu otworzyć przez cały film, bo też ich wtedy coś atakowało, już nie pamiętam co.

eltoro10000

Przecież to 'nowatorskie' ironicznie pisałam :p dla mnie wcale :p

A film z zasłanianiem oczu się zowie "Bird Box", wypuścili go tego samego roku ale już po premierze "Cichego Miejsca".

Rejka

Co następne? Trzeba będzie zakrywać uszy, bo jak usłyszysz potwora, to cię zje? ;-)

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Albo d*pę, bo jak poczuję to cię zgwałci :D

ocenił(a) film na 8
grd1

Rozj...bałeś mnie, śmieje sie jak glupi do seria :D

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Jest teoria wg której życie na ziemi pojawiło sie dzieki bakteriom znajdującym sie na meteorycie. Może wiec te stworki w ekstremalnym tempie ewoluowaly do tak ochronnych rozmiarów ? Na potwierdzenie tej ( wiem wiem) szalonej teorii dodam, że ziemskie baterie potrafią żyć w nawet najgorszych warunkach jak wysoka/niska temperatura,brak tlenu itd a zahibernowane mogą przetrwać właściwie w nieskończoność

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

*ogromnych

kikodor

Co xD po prostu gdy pierwszy wskoczył, ziomek w wodzie przestał się ruszać i drugi go nie słyszał.

rfl2

QTwój pomysł uważałbym co najmniej za ryzykowny - stwory te potrafią daleko skakać. Mi się też wydaje nie są aż tak głupie by ruszyć na źródło dźwięku położone pośrodku wody.

ocenił(a) film na 7
religawojtek

Dlatego napisałem, że trzeba wypłynąć na środek jeziora - aż tak daleko raczej nie skoczą. Nie wiem na ile są głupie, w końcu jeden wskoczył do wody za Emmettem i się utopił, drugi faktycznie może się zreflektował słysząc, że tamten ginie, ale czy w innym wypadku sam by nie skoczył?

religawojtek

"Mnie" nie "mi" na litość boską.

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Poczytaj o używaniu zaimków akcentowanych i nieakcentowanych w zdaniu na litość boską

juko85

A ty już poczytałeś? Bo "czytanie" jest tu słowem kluczowym. Kto czyta cokolwiek oprócz forów internetowych, gdzie roi się od wtórnych analfabetów, ten nie musi czytać regułek. Bo to po prostu słychać jak fatalnie brzmi użycie zaimka "mi" na początku zdania, albo w środku, kiedy jest akcentowany.

rfl2

Jeśli już to wskazałbym inną nielogiczność tej serii - dlaczego te monstra w ogóle atakują ludzi? Nigdy nie widziałem by te stwory jadły swe ofiary.

religawojtek

To tak jak z zombie - często filmy i seriale nie pokazują jak żywe trupy zjadają ofiary. A te stwory tutaj może inaczej się odżywiają i nie muszą jeść ludzi.

NewJoker

W filmach o zombie zawsze mnie zastanawiało (czy raczej śmieszyło) to, że zombiaki rzucały się tylko na niepogryzionych, by ich pożreć, a siebie nawzajem nie wcinały. Czy taki ugryziony natychmiast tracił świeżość? Może przestawał być koszerny?

eltoro10000

Nie rozumiem Twojego komentarza. Przecież ludzie też wolą jeść jak najświeższy pokarm (przykładowo - mając do wyboru chleb dwudniowy i świeżo kupiony moja matka zawsze namawia mnie, bym jadł ten najświeższy, który jest miękki i sprężysty).
Zresztą wyrzucanie "nieświeżego" jedzenia jest zakorzenione w kulturze USA - jeśli po kolacji zostają resztki pizzy, to Amerykanie, zamiast dać do lodówki i zjeść jutro, wyrzucają od razu do śmietnika (by pokazać jak bardzo są dostatni).
To samo dotyczy też narkotyków - w pewnym dokumencie były narkoman odrzekł, że narkotyk Krack daje największy "odlot" rano, zaś palenie go przez resztę dnia nigdy nie pozwala na powrót pierwszego "kopa".

religawojtek

Chyba trochę odleciałeś...;-)

ocenił(a) film na 7
religawojtek

Pytanie czy te stwory znajdowały się na kosmicznym kawałku skały, który przypadkiem spadł na ziemię, czy jest to po prostu zorganizowana inwazja. Jeśli to drugie to pewnie chodzi o to by wyludnić ziemię, a nie żeby się najeść ;)

ocenił(a) film na 7
rfl2

Też bym się skłaniał w tę strone. Przez cały film myślałem o tym dlaczego one nie zjadają tych ludzi. A z drugiej strony nie wyglądają na aż tak inteligentne, żeby zależało im na podbiciu planety, w związku z czym może są bronią wysłaną przez inną rasę, aby odwaliły brudną robotę i zrobiły miejsce swoim Panom? Mam nadzieję, że zostanie to w jakiś sposób wyjaśnione :)

ocenił(a) film na 7
achtung815

Tak, też sądzę że jeśli to inwazja, to te stwory są po prostu rodzajem jakiejś broni biologicznej, nie stricte tą rasą, która chce nas podbić. Fajnie by było jakby to rozwinęli, ale szczerze to wątpię że to pójdzie w taką stronę.

ocenił(a) film na 8
rfl2

moim zdaniem zabiło by to cały urok. są, są. po co drązyć temat.

SynysterPB

Jeśli chce Pan wiedzieć, to film "Ciche Miejsce" zajął trzecie miejsce w zestawieniu "10 filmów z najgorszą logiką".

ocenił(a) film na 5
rfl2

Mam nadzieję, że już więcej nic nie nakręcą.

rfl2

Mam podobne przemyślenia, że zostały spuszczone ze smyczy przez najeźdźców z tego statku wyglądającego jak skała, aby oczyścić planetę z zamieszkujących ją ludzi.

użytkownik usunięty
perun_6

I tak też zapewne będzie, bo to ma być trylogia. Odkryją wszystkie karty w ostatniej części, która podobno nie będzie już reżyserowana przez Krasińskiego. 

rfl2

Na kawałku skały...dobre. A może przyserfowały na kosmicznych deskach surfingowych? Tylko jak by oddychały w kosmosie...;-)

rfl2

W pierwszej części w jednym nagłówku w gazecie jest informacja, że było 180 potwierdzonych miejsc lądowania. Więc to była zaplanowana inwazja.

ocenił(a) film na 7
religawojtek

Jest to wytłumaczone mniej wiecej w pierwszej części. Potwory mają nadto wrażliwy słuch i atakują ludzi bo są oni źródłem hałasu który jest dla nich czymś w rodzaju budzik dla człowieka z rana.

Glitch21

Tak jak w przypadku modliszki? Nie ma ona mózgu tylko kilka kłębków nerwowych przez co nie może zobaczyć stworzenia póki to się nie poruszy.

religawojtek

Może nie do końca jak modliszka, bo jednak te stwory mają mózg i myślą, co pokazuje choćby scena z utopieniem się jednego, gdzie drugi słysząc jak zdycha kolega, nie wskoczył do wody. Myślę, że nie ma co tu rozkminiać, bo ten film jest sam w sobie absurdalny.

religawojtek

Właśnie tak sobie oglądałem drugą część i pomyślałem sobie po co one tak latają i mordują wszystko co się rusza, ani nie zjadają swoich ofiar, tylko rozszarpują i biegną rozerwać kolejnego nieszczęśnika, mordować po to BO TAK, to trochę dziwne podejście, przecież nawet największy drapieżnik ziemski, gdy jest najedzony gówno zrobi człowiekowi, no chyba że będzie miał małe. Nawet ksenomorfy miały swój cel (ciągły rozród) a tutaj trochę tego nie rozumiem. Niemniej film zacny jak dla mnie :)

sp4wn_sp4wnersiak

ktoś tu próbował odpowiedzieć na to pytanie a mianowicie te stwory stanowią broń innej rasy do podboju ziemi. Być może wylądowały w różnych miejscach globy przez co jedynie mniejsze wyspy nadają sie jeszcze do zamieszkania. Zobaczymy czy to prawda w kolejnej części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones