PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223226}

Cicho, maleńka!

Shouf shouf habibi!
5,8 56
ocen
5,8 10 1 56

Cicho, maleńka
powrót do forum filmu Cicho, maleńka!

Zawiodłam się

użytkownik usunięty

Straszny banał.

Jak ojciec, to mówi "powinnaś słuchać rodziców i chodzić w czadorze"

Jak młoda holenderka to robi wielkie oczy i "Nie uprawialiście jeszcze seksu!?

A jak Maroko to te najbardziej zacofane wsie.

Wygląda na to, że jak europejscy twórcy biorą się za kino o muzułmanach to wychodzi blado i schematycznie. A wystarczy zamiast brać po kolei oklepane tematy z gazet i skupiać się na różnicach pomyśleć może o tym co łączy nas jako ludzi.

Wiem, że to brzmi patetycznie ale wystarczy obejrzeć film np irański lub pakistański, żeby poczuć, że tak jest a różnice nie są aż tak karykaturalne.

ocenił(a) film na 7

Tak jak Ty mówią osoby, które po prostu nie miały z kulturą muzułmańską do czynienia. Różnice są ogromne. Mi też się tak kiedyś wydawało, że "jedna rasa ludzka rasa" dopóki niestety przyszło mi być w związku z holenderskim chłopakiem, który wychował się w muzułmańskiej rodzinie. On się juz urodził w Amsterdamie, u niego w domu mówiło się po niderlandzku, a i tak uważam że ten film to jest mały harkdor w porównaniu z jego poglądami. Pewne sceny w tym filmie, jakbym zachowanie mojego byłego chłopaka widziała. Identico jak w tym filmie, tylko że on jeszcze był w kulturę hiphopową uwikłany. Ile rozmów kwalifikacyjnych mu załatwiłam, ile listów motywacyjnych napisałam, zawsze kończyło się w coffee shopie ;) Pewne zachowania, które nam wydają się śmieszne mają miejsce w tej kulturze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones