PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797600}
4,7 19 639
ocen
4,7 10 1 19639
3,6 29
ocen krytyków
Ciemno, prawie noc
powrót do forum filmu Ciemno, prawie noc

Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałem się, że w polskim kinie kręci się takie filmy. Rozwiązanie zagadki już znałem przed pójściem do kina bo czytałem książkę Bator jednak ekranizacja idealnie oddaje jej klimat. Może troszkę fabuła zagmatwana, bo jest tutaj bardzo dużo wątków, głębsze i płytsze konteksty, z czegoś bym zrezygnował, no trudno. Jednak dawno nie widziałem zarówno tak mrocznej jak i bajecznej historii.

ocenił(a) film na 1
Kino_wyobraznia

No chyba nie. Godzina gwałcenia dzieci, świecenia cycami i krajobrazów z biegania po czym wskazanie podejrzanego i... Dorociński z tabletem 30 sekund później praktycznie zdejmuje podejrzenie i nagle już znalazł i już jest pewny. Ten film nie ma nic wspólnego z książką. Młócenie pierwszych 100 stron przez 50 czy 60 minut a potem 400 stron w 15 minut. Ilość linii dialogowych w tym "dziele" to można na palcach stolarza policzyć.

ocenił(a) film na 8
Billy_Welsh

Serio nie dostrzegasz tutaj pewnego nawiązania do klasycznej powieści Alicji w Krainie Czarów? Tutaj trochę w krzywym zwierciadle, zabawa konwencją, zbrodnia ukazana surrealistycznie, baśniowo. Totalnie to kupuję

Bartosz_Bednarek

O, już widzę, że pierwsi zboczeńcy zaczynają się wpisywać. Lankosz twierdził publicznie, że on robi poważny film o poważnym problemie pedofilii, a tu zabawa konwencją i zbrodnia baśniowa.

Chyba że Lankosz totalnie dał ciała albo bredził (filmu nie widziałem), wtedy przepraszam i odwołuję i zboczeńcem jest Lankosz skoro problem pedofilii przerabia na baśniową zabawę konwencją.

ocenił(a) film na 4
Poprawiacz_napisowy

Może obejrzyj najpierw film , a potem się wypowiadaj.Trudno rozmawiać ze ślepym o kolorach!

kinofanka_2

A to Lankosz jest ślepy i sam nie widzi, jaki film zrobił? Twierdzisz, że jednak bredził?

ocenił(a) film na 3
Bartosz_Bednarek

ale to ze cos jest surrealistyczne, basniowe, mroczne lub drastyczne, nie oznacza ze koniecznie jest dobre albo glebokie... ten film to jest zaledwie jakis zlepek scen, ktore na koniec szybko probuja sklecic w sensowną historie...

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

Momentami rzeczywiście miałam ciary na plecach. Jednak nie uważam aby można było mówić o filmie Lankosza jako o zaangażowanym. Przede wszystkim to jest on na podstawie książki z 2012. Wtedy temat pedofilii nie był taki głośny, więc Lankosz może chciał jakoś na tę falę wskoczyć ale zupełnie nie oczekiwałabym tego od filmu. Film to dla mnie właśnie nietypowe połączenie bajki dla dzieci z tematem pedofilii. Gdyby tak na to spojrzeć, to jest to bardzo, bardzo mocny film

mia__so

połączenie baśniowej konwencji do mówienia o pedofilii, wtedy się zgodzę. I przyznam że jeśli tak na to spojrzeć to mocne przedsięwzięcie. Nie wpadłabym na to, ale teraz zupełnie inaczej myślę o tym filmie. Wybiorę się chyba jeszcze raz

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

Na mnie również wywarł ogromne wrażenie. Nie znałam tej historii wcześniej i przyznam że zaskoczył mnie sposób w jaki została opowiedziana. Jestem już znudzona klasycznymi, konwencjonalnymi kryminałami. Ten film jest bardzo nietypowy pod tym względem.

Kino_wyobraznia

to jest strasznie zły film! realizacyjnie bardzo dobry, aktorsko bardzo dobry ale cała reszta jest niewyobrażalnie słaba! gadanie o zabawie konwencją i surrealizmie w przypadku tego czegoś to ekstremalne nadużycie. Tutaj nic się nie trzymało kupy. Absolutnie nic!

ocenił(a) film na 1
kogiro

Zgadzam się z Tobą w 100%, dawno nie widziałem tak słabego filmu. Wielkie rozczarowanie.

ocenił(a) film na 3
kogiro

W 100% popieram. aktorstwo świetne, muzyka super, ale historia, dla osoby, która tak jak ja nie czytała książki, zupełnie niezrozumiała. Brak logicznego ciągu zdarzeń. W filmie ciężko się odnaleźć z uwagi na pomieszanie wątków. Dodatkowo akcja toczy się momentami tak wolno, że ciężko powstrzymać się od ziewania. Stanowczo nie polecam!

ocenił(a) film na 4
004nacia

Ja też tak uważam. Byłam dziś i mocne rozczarowanie!

ocenił(a) film na 4
004nacia

Nawet muzyka i aktorstwo są tu do kitu.Dobrze, że nie znasz książki, bo dopiero byś się rozczarowała.Lankoszowi tym razem nie wyszło! "Rewers" - to było rewelacja, "Ziarno prawdy" ratowali Więckiewicz i Trela i ogólnie film jeszcze jako tak trzymał poziom , "Ciemno prawie noc"- porażka!

ocenił(a) film na 1
kogiro

Dokładnie! A już się dziwiłam, że wszyscy się tym filmem tak zachwycają a mi się na nim zwyczajnie nudziło i nie mogłam się doczekać aż się skończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones