PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797600}
4,7 19 639
ocen
4,7 10 1 19639
3,6 29
ocen krytyków
Ciemno, prawie noc
powrót do forum filmu Ciemno, prawie noc

produkcja

ocenił(a) film na 8

przyznam, że gdybym nie znała czołowej klasy aktorów i aktorek to mogłabym pomylić ten zwiastun ze zwiastunem jakiejś produkcji Netflixa, bo poziom widać świetny. Mega nastój buduje. Książki Bator nie czytałam ale po filmie sięgnę bo dużo osób zachwala. Zmienię trochę kolejność bo do premiery już nie znajdę czasu

ocenił(a) film na 7
Aries_Thun

Oglądałam film na pokazie przedpremierowym i zgadzam się z tym, że klimat filmu jest mroczny, na poły skandynawski i angielski. Przez film ciągnie się nastrój beznadziei, grozy i biedy, a tajemnice z przeszłości łączą się ze sprawą nad którą pracuje dziennikarka. Brawa dla Cieleckiej, która świetnie wpasowała się w rolę. To żadna niespodzianka, ale oszczędna i surowa gra idealnie wplotła się w obraz.I tak, teraz pora na książkę.

ocenił(a) film na 4
Laksandra

Gdybyś wcześniej znała książkę widziałabyś jak bardzo kiepsko poszło Lankoszowi w tym filmie.Wiem , że wszystko jest kwestią gustu, ale moim skromnym zdaniem film nawet nastrojem nie zbliża się do klimatu powieści J.Bator

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

No mi się w szczególności gra Buzek podobała, ona jest takim "alienem", polską Tildą Swinton. A film ogólnie to bardzo mroczny, ale w sposób pociągający nie przerażający, bardzo ciekawe doświadczenie

ocenił(a) film na 7
Mariusz_Lejczyk

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
Mariusz_Lejczyk

jezuuu tak! myślałam że tylko ja widzę Buzek jako młodą Swinton

Aries_Thun

Tak. Też się zgadzam, z tym tylko zastrzeżeniem, że Tilda Swinton to taka brytyjska Agata Buzek.

Dodam kolejne porównania na tzw. zaś:
Stefani Germanotta to amerykańska Magda Kumorek,
Justin Timberlake to amerykański Sławomir Zapała,
and last but not least Joaquin Phoenix to ichni Borys Szyc.
Tak trzymać.

ocenił(a) film na 1
Aries_Thun

Nie idź. Gniot do kwadratu!

ocenił(a) film na 4
marzena2011

Potwierdzam. 6 osób w kinie. Najlepsze 15 minut to reklamy przed filmem.

ocenił(a) film na 1
marzena2011

Potwierdzam gniot totalny, Cielecka grająca jak ciele to nie jest aktorstwo to zwykły syf nietsety... Ogrodnik jak zawsze grający niedoleznego intelektualnie czyli nudy, okropna muzyka albo jej brak, dzieci wyglądają wszystkie tak samo w pewnym momencie nie wiedziałam kto jest siostra kto zaginionym dzieciakiem bo twarze jałowe jak sam film. Obrzydzajacy fragment zdjęć dziewczynki i psa albo stojącego babochłopa od tylu z "przerażającym" wierszykiem "czarny las itd.".
No i scena ze ssaniem cyca to był gwóźdź do trumny, dziwi mnie tylko ze ludzie tak stoicko do tego seansu podchodzili, ja nie mogłam usiedzieć, gowno do sześcianu najgorszy polski film jaki oglądałam w życiu a oglądałam Dzień Dobry Kocham Cie, nawet KacWawa może się wybronić w porównaniu z tym badziewiem, ble.

ocenił(a) film na 3
Ernesta_22

Niestety zobaczyłem. A mogłem wcześniej poczytać..

ocenił(a) film na 7
Aries_Thun

Dla mnie było to pokazanie zbrodni w niezwykle poetycki sposób. Zgodzę się że były małe odstępstwa od książki i osoby które jej nie czytały miały prawo się zagubić w wątkach, jednak chyba to było niezbędne, żeby całą historię opowiedzieć. Wgl. ciekawie było Panią Kolak w takiej czarnej roli zobaczyć, uwielbiam ją.

Aries_Thun

Oceniłaś film po obejrzeniu zwiastuna?

ocenił(a) film na 8
perun_6

film widziałam już w dniu premiery, no i dużo się nie myliłam

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

Ja też w dniu premiery, ale chyba pójdę jeszcze raz bo niesamowite wrażenie na mnie zrobił

ocenił(a) film na 1
mia__so

i potem sie rodza lewaki i chca plec zmieniac-po takim filmie jest to mozliwe...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones