PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32488}

Ciemność

Darkness
6,2 12 841
ocen
6,2 10 1 12841
5,7 3
oceny krytyków
Ciemność
powrót do forum filmu Ciemność

SPOILER...

Dobrze, film wiadomo jak się skończył, ale co dalej? Zło zwyciężyło, ok. I czy cokolwiek to zmieniło, poza tym, że gł. bohaterowie zginęli? Myślałem, że będzie to oznaczać np. koniec świata, czy coś w tym stylu. A to o, ciemność się uwolniła i żyje się dalej :/

slawmm

niby tak sie skonczyło ale jak juz jechali samochodem we trojke to Regina powiedziała ze to juz koniec-a jej chłopak na to- nie...moze nie uchwyciłes a moze ja sobie to tak wytłumaczyłam :)ale tak było:)

slawmm

znalazłam prosta odpowiedz na Twoje pyt. nie chciało mi sie pisac wiec skopjowałam od "tej" osoby

Shiloh 31 października 2009 11:25 odpowiedz zgłoś do usunięcia
Regina kazała "mamie" zgasić gaz, bo mieli lampę o większej mocy. Mama zniknęła, Regina i Paul wybiegli przez okno i wsiedli do samochodu Carlosa, którym ruszyli gdzieś, skąd udadzą się z powrotem do Ameryki. W chwilę późnmiej do Reginy przyjeżdża Carlos (!) i słyszy głos oraz zamykające się drzwi. Tymcazsem Carlos wywozi Reginę i Paula do ciemnego tunelu.

Wniosek: za kierownicą samochodu siedział jakiś zły duch, który wywiózł Reginę i Paula w ciemność, a Carlos został uwięziony przez dom.

ocenił(a) film na 8
natka8007

Noo dobrze .Tyle too ja tez wiem... Tylko moim zdaniem film się powinien skończyć inaczej . Ogólnie film mi się bardzo podobał , ale zakończeniem mnie zawiódł. Dla mnie too zakończenie to była poprostu jakaś masakra(no może bez przesady ale najlepsze nie było ) .

Szpila95

Mi sie spodobało zakonczenie booo nie było happy endu :] jak to zazwyczaj bywa w horrorach ;/ i w sumie takiego zakonczenia sie nie spodziewałam...wiec za to tez plus :)

ocenił(a) film na 6
natka8007

Jak dla mnie to zakończenie było dość ... dziwne. Może i mnie zaskoczyło bo na pewno nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy ale jakiś niedosyt pozostał ... Dla mnie 6/10 - m.in za momentami nudnawe wydarzenia.

bricemour

Oto zakończenie. Ojciec umarł, a kropla jego krwi wylądowała na ołtarzu w salonie, przez co rytuał się dopełnił. Dom został opanowany przez ciemność, a Regina udała się piętro, by znaleźć Paula. Podczas ucieczki spotkali iluzję swojej matki, która kazała im zgasić lampę. W tym czasie prawdziwa matka była ,,nabierana,, przez iluzję swoich dzieci. Dzieci odkryły tożsamość matki, a wtedy ona zmieniła się w jakąś upiorną staruszkę, wskoczyła na sufit i zniknęła, podczas gdy prawdziwa matka wyłączyła gaz za namową iluzji swoich szkrabów i została zdematerializowana przez złe moce. Ściany domu pokryły się napisami, krwią, w salonie pojawiły się też huśtawki. Regina rozbiła okno i uciekła z ,,piekła,, wsiadając do auta swojego chłopaka i odjechali. W tym czasie ,,żywy,, Carlos przyjechał do domu i ,,przyłączył się,, do ciemności. Wówczas dzieci zostały wywiezione przez Carlosa-iluzję do ciemnego tunelu i zostali pożarci przez ciemność. Napisy końcowe i upiorny napis ,,Ciemność,, ;).

ocenił(a) film na 9
czzp

Fajnie,że im to wytłumaczyłeś,może przez to ocena tego filmu się trochę podwyższy... co za czasy -film zostawia zakończenie dające do myślenia i do własnych interpretacji,i za to mu się ZANIŻA ocenę :o Niejednoznacznosc i zawiłość filmu jest jego ZALETĄ!! (przynajmniej dla ludzi myślących).

slawmm

Ej ty, weź na wstrzymanie, bo rozwolnienie też może być intelektualne. "W dziejach życia na Ziemi zidentyfikowano pięć wielkich masowych wymierań:
wymieranie ordowickie – ok. 438 mln lat temu
wymieranie dewońskie – ok. 374 mln lat temu
wymieranie permskie – ok. 250 mln lat temu
wymieranie triasowe – ok. 201 mln lat temu
wymieranie kredowe – ok. 66 mln lat temu." Około!! jarzysz, czujesz?.

"moce istnieją" taa.. duchy, UFO, krasnoludki. gargulce, wampiry, diabły, wilkołaki i te cóś z nie tego świata tyż. Ok, ok ok ok uwierzę jak umrę, wtedy "zobaczymy" - no.... ja trafię do tzw piekła a reszta do nieba (chyba)

Paraves

Chyba odpowiedziałeś nie na ten komentarz co trzeba, albo wziąłeś dziś dobry towar :D

slawmm

sorry, przepraszam i takie tam. jak ja tu się znalazłem?? nie wiem, ale to jakiś bug, diabeł, wredna robota ruskich, chińczyków lub koreańczyków.

slawmm

aa jeszcze to napiszę - rodzice nazwali minie Sławomir Tomasz. Tomasz mi się podoba!!

Paraves

Czyli faktycznie coś jednak z głową. No, ale ja na to nic nie poradzę. Trzymaj się, wszystkiego dobrego :)

slawmm

A próbowałeś zmienić imię??. powodzenia - nawet "prawo jazdy" już nie jest aktualne, trzeba zdawać jeszcze raz! (ja wymiękłem), a z głową mam coś nie tak - dziewczyny twierdzą, że jestem brzydki! No jestem, ale co mam z tym zrobić??

Paraves

W sumie to nic. Pozostaje zaakceptować siebie takim, jakim się jest.

slawmm

no to - koniec, the end, 结束, の終わり, نهاية, Slutet av - ahoj! tak baca powiedział do turystów, ale dodał "z wami", ciekawe czy oni dobrze usłyszeli??

Paraves

Pewnie dobrze. Bye

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones