PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4577}

Ciemny kryształ

The Dark Crystal
7,3 6 477
ocen
7,3 10 1 6477
6,7 10
ocen krytyków
Ciemny kryształ
powrót do forum filmu Ciemny kryształ

Godny uwagi

ocenił(a) film na 8

Jest lepszy niż możnaby pomyśleć. Oglądałem ten film po raz pierwszy będąc dzieckiem i zrobił na mnie mocne wrażenie. Ponury klimat. Teraz obejrzałem go ponownie po nastu latach i muszę przyznac, że wykonanie jest imponujące. Fabuła może i prosta, lecz świat przedstawiono w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Faktycznie klimaty tolkienowskie. Czasami niepokojący (scena wysysania esencji z więźnia). Ten film jest o tyle godny uwagi, że stawia pod znakiem zapytania dzisiejszą modę na komputerowy "CG overkill" tak widoczny choćby w najnowszych Gwiezdnych Wojnach. Toż te "muppety" i "kukły" z Ciemnego Kryształu sprzed 24 lat przyćmiewają wiarygodnością wszelkie pikselowe stwory Lucasa! Podsumuję cytatem rozmowy dwóch głównych bohaterów filmu, który szczerze mnie rozbawił spontanicznością i trafnym humorem:

- Skrzydła.. ty masz skrzydła! Ja nie mam skrzydeł...
- Oczywiście, że nie. Jesteś chłopcem.

Not_Anyway

rewelacyjny!! pamiętam i ten film i Niekończącą się opowieść, a , i Willow, nie pamiętam który widziałam jako pierwszy ale w obu-trzech byłam zakochana - zwłaszcza podobał mi się moment jak te wielkie stwory-maszyny koniopodobne ruszały w drogę a w tle rozlegl się głos trąb...ciary mnie przeszły jak w kinie i w TV to oglądałam...cos niesamowitego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones