PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4577}

Ciemny kryształ

The Dark Crystal
7,3 6 477
ocen
7,3 10 1 6477
6,7 10
ocen krytyków
Ciemny kryształ
powrót do forum filmu Ciemny kryształ

bardzo mi się...

ocenił(a) film na 7

podobał, miał świetny rzeczywiście, Tolkienowski klimat, atmosferę bąsni, magicznych zaklęć. Czuć było też rękę ludzi J.Hensona - doszli już do mistrzostwa. polecam ten film wszystkim mającym wyobraźnię i lubiącym baśnie i legendy - no i Muppet show.

ocenił(a) film na 8
Przemekm

Znasz może jakieś inne filmy nakręcone w baśniowym, tajemniczym, ale nie przesłodzonym stylu? Oglądam właśnie "Bajarza", ale chętnie zobaczyłabym więcej filmów, zwłaszcza że interesuję się wszelkiego rodzaju baśniami, bajkami, mitami, opowieściami, itd. i czekam z utęsknieniem na rzeczy w takim stylu w TV, gdzie, niestety, nie ma ich tak często jak bym chciała.

annas_filmweb

zobacz sobie Legende z 85 roku i Towarzystwo Wilków (The Company of Wolves), myślę że może Ci się spodobać

ocenił(a) film na 8
kokosowa_nalewka

Legendę widziałam, Towarzystwo Wilków sprawdzę, nad Labiryntem Fauna może się kiedyś zastanowię, ale chyba nie bardzo mi pasuje. Dzięki za info :D

annas_filmweb

a no i oczywiście Labirynt Fauna, chociaż ten jest dużo nowszy i trochę inny klimat, jak dla mnie mniej tajemniczy

annas_filmweb

Poza wymienionymi, polecam filmy Miyazaki'ego: "Spirited Away", "Laputa - podniebny zamek", "Nausicaä z Doliny Wiatru".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones