PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498146}

Cisza

Das Letzte Schweigen
6,7 6 177
ocen
6,7 10 1 6177
Cisza
powrót do forum filmu Cisza

Baran bo Odar tworzy wielowymiarowy obraz thrillera z elementami kryminalnymi z ciszą, która będzie z czasem nie do zniesienia.
W lipcu 1986 roku mała Pia została zgwałcona i brutalnie zamordowana w polu zbożowym, sprawca odjeżdża...trwają poszukiwania, detektyw Krischan Mittich poświęca tej sprawie swoje życie. Sprawa stoi w miejscu, nie udało się sprawcy / sprawców odnaleźć. Trwa wyniszczająca, złowroga cisza, obsesyjno - kompulsywny detektyw węszy , szuka, podskórnie odczuwamy napięcie, że coś się wydarzy i mija 23 lata... dochodzi do kolejnej zbrodni kopii poprzedniej, płeć, wiek, miejsce...Zaczyna się wyścig z czasem, poszukiwania, przeczesywanie, analizowanie faktów, dowodów, przesłuchania i David Jahn, przejmuje obsesję poprzedniego detektywa i szuka...
Kontrastuje nam to spojrzenie na ziemska sielankę, słońce, pomimo tragedii ludzie żyją normalnie, jakby niektórzy nie dostrzegali traumy dwóch rodzin , detektywa, a podskórnie zgnilizna, robactwo, zło rozprzestrzenia się i czeka, na ujawnienie, wiadomość, ujawnieni się...

Wielowymiarowość i oczy, dzięki, którym spoglądamy, wchodzimy w ciało i oceniamy od strony dziecka, które padło ofiarą pedofilii, pedofilów, którzy od swojej strony pokazują cierpienie, szukanie, obserwowanie, poczucie winy, cisza, wysyłanie wiadomości, i detektyw, który traci żonę, fobie, które mu towarzyszą i przejęcie zadania po poprzedniku i doprowadzenie sprawy do końca...

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

"dochodzi do kolejnej zbrodni kopii poprzedniej, płeć, wiek, miejsce..."
Owszem, ale nie do konca, w tym mordzie nie bylo gwaltu, a tak naprawde to powielenie zbrodni mialo inny cel...
Byla to pewnego rodzaju, swoista wiadomosc wysylana do zaginionego przyjaciela z dawnych lat, przyjaciela o podobnych upodobaniach, ktory zniknal z jego zycia...
Bardzo dobry film:-)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Witam:) Zrozumiałam film, nie mama z tym problemu, nie zależało mi na podawaniu , na tacy wszystkiego:) Proponuje następnym razem zaznaczyć spoiler. Pozdrawiam, miłego:)

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

Hmm...spoiler, no moze i tak...
A tak poza tym niczego nie zarzucam, mam poprostu na swiezo ten film, bo wczoraj poznym wieczorem ogladalam, a czasem jak sie dawno ogladalo, to uciekaja szczegoly i stad moje "objasnienia":
Pozdrawiam ponownie :-)

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

To bardzo miłe:) Ten film jednak świetnie pamiętam:) Pozdrawiam serdecznie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones