PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572926}

Cisza

6,5 14 698
ocen
6,5 10 1 14698
Cisza
powrót do forum filmu Cisza

Chodzę po górach. Kocham Tatry. Cały film oglądałam z żołądkiem zawiązanym w supeł. Obraz bardzo oszczędny, niemal techniczny, reportażowy. Piękna, dobrze oddająca klimat filmu muzyka. Niesamowite widoki gór - strasznych, czarnych, groźnych, śnieżnych i pięknych. Niewyobrażalna tragedia rodzin tych dzieci (jedni rodzice stracili dwóch synów) i próba pogodzenia się z tym, z czym nie można się pogodzić. Dwie niewiarygodnie mocne, wstrząsające sceny: scena, gdy TOPR-owcy wrócili z poszukiwań i powiedzieli rodzicom, że to koniec akcji ratowniczej i druga, gdy wyłowili z Czarnego Stawu jednego z chłopców. Są jeszcze inne - scena w szpitalu, gdy nie wiadomo czyj tam syn leży (więc przeżył), sceny z procesu sądowego.
Góry są piękne i groźne. Myślę o tym zawsze, gdy w nie idę. Szanuję je, kocham wolność, którą dają. Znam swoje ograniczenia i wiem, jakie mam uczucia, gdy tam jestem. Byłam na Wiktorówkach na symbolicznym cmentarzu ofiar gór. Jednak do tej pory chodząc szlakami w Tatrach nie myślałam o tym, ilu ludzi tam zginęło. I ilu ludzi spoczywa w tatrzańskich Stawach. Zabić się można nie tylko na Rysach, Świnicy czy Zawracie. Pamiętam, jak w 2015 r. zimą zginął człowiek, który schodził z... Gubałówki. I jak wiele wypadkow zdarza się na „prostym” Giewoncie.
Film jest bardzo dobry. Mocna 8*. To, że rodzice poszli śladem swoich dzieci, że próbując zrozumieć ich pasję weszli na Rysy - takiego scenariusza nie wymyślił żaden reżyser. Napisało go życie.

ocenił(a) film na 8
Nina281

Popieram bardzo dobry film,od samego początku ogląda się z dużym z zaciekawieniem.Mimo że nie pokazali tej całej tragedii,to czuło się emocje i wyobraźnia dawała znać jak to wszystko mogło wyglądać.Aktorzy również dobrze się spisali.Żałuje że dopiero dziś obejrzałem ten film na TVN,tyle lat po premierze.

Nina281

Witam jest tylko jedna wpadka Wojtka domagały nie ma wśród ofiar lawiny nie było takiego ucznia a cały film o jego rodzinie. O co tu chodzi???

kucielmera

Bo ten Wojtek co tam robi muzykę itd i o nim dużo jest jego rodzinie to tak naprawdę Szymon Lenartowicz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones