PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=350428}
7,5 1 284
oceny
7,5 10 1 1284
Clannad
powrót do forum filmu Clannad

Clannad The Movie

ocenił(a) film na 9

Widzę, że niektorym nie chce sie zajrzec na wikipedie wiec napisze - Clannad serial ma 22 odcinki (koniec fabuły właściwej) + summer special + OAV tomoyo. Po tym mamy film kinowy (pod ktorym wlasnie piszemy) i clannad after story.


Film kinowy.
Po przeczytaniu recenzji w starym numerze "Otaku" byłem nastawiony "na nie". Po obejrzeniu filmu - 10/10.
Minusy - miejscami kreska okropna, postacie za szeroko otwierają usta, zmieniony seiuu Okazakiego rzuca sie w uszy, zmieniona fabuła (przyczyny i skutki niektórych decyzji). Jednak ostatnie pół godziny 90-cio minutowego filmu było niesamowite. Okazaki, Nagisa, Ushio... Podobało mi się chyba nawet bardziej niż w serii telewizyjnej. Mimo gorszej jakości i wykonania. Nie uniknięto też kilku błędów, jednak najbardziej raziła mnie kreska i tania animacja. mimo to - 10/10.

kopytko117

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Najpierw wyszedł film (można go potraktować jako takie małe wprowadzenie do serii TV). Potem wyszedł Clannad+summer special+OAV Tomoyo (2007-2008). No i w roku 2008-2009 powstał Clannad After Story+2 specjale+OAV Kyou.
Polecam oglądać właśnie w takiej kolejności,ponieważ według mnie serial jest po prostu lepszy i to nie tylko z powodu tego, że trwa dłużej i występuje tam więcej bohaterów. Gdy się obejrzy film po obejrzeniu serialu po prostu może się on o wiele mniej spodobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones