PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649975}

Coś z niczego: Sztuka rapu

Something from Nothing: The Art of Rap
7,2 1 567
ocen
7,2 10 1 1567
Coś z niczego: Sztuka rapu
powrót do forum filmu Coś z niczego: Sztuka rapu

Podczas rozmowy z Dr. Dre Ice-T pyta go o 2paca, jak się z nim współpracowało i jaki był. Trochę to dziwne bo przecież Ice-T nagrał kawałek z 2packiem w 1993 i doskonale go znał, więc zupełnie tego nie rozumiem.
Druga sprawa to Snoop i jego wpadka. Powiedział że Bruce Lee wymyślił sztukę walki taekwondo, a to pomyłka bo Bruce Lee wynalazł Jeet Kune Do, ale ok w sumie to nie było związane z tematem filmu
No i trzecia to freestyle Kanye Westa, z całym szacunkiem dla niego i jego osiągnięć ale nie wierzę że zarapował to na poczekaniu, producentem może i jest wybitnym, ale nie raperem a tym freestylem trochę mnie zdziwił, choć może to ja się mylę i go nie doceniam.
I właśnie co do freestyle, czyje najbardziej wam się podobały ? Muszę przyznać że co niektórzy to pokazali klasę.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Ale Dre z Paciem byli PRZYJACIÓŁMI i dużo lepiej i dłużej się znali, niż Ice-T z Shakurem. Dlatego pewnie chciał wiedzieć jakie spostrzeżenia odnośnie Paca ma Dre.
Co do freestylów Ja sądzę, że WSZYSCY pocisnęli na livie bez żadnego uprzedniego wymyślania i kombinowania.

Flinston1987

Nie wnikałem nigdy głębiej w temat ich przyjaźni także nie wiem, wiem jedynie że Pac go zdissował na płycie Makaveli ale wiem również że na polecenie Suge Knighta to wrzucał na każdego kto się nawinął więc nie wierze że miał do niego faktycznie osobisty problem. Może masz rację, tylko po prostu to pytanie wydało mi się takie trochę nienaturalne.
A co do freestylów to zgadzam się że wszyscy byli świetni ale mi osobiście najbardziej podobał się Immortal Technique i Joe Budden. Najwięcej ciekawej treści przekazali w swoich popisach.

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

zadał pytanie, żeby widz mógł usłyszeć jak pracowało się Doktorowi z Pacem

ocenił(a) film na 10
fruitcakeman

Całkiem możliwe, a że oni pracowali z sobą najdłużej ( nie licząc Nate'a, który już nie żył podczas kręcenia filmu ) to logiczne, że Dre był najodpowiedniejszą osobą do opowiedzenia o Shakurze. Ciekawi Mnie tylko, czy Ice-T próbował odnaleźć i skontaktować się z kimś z Tha Outlawz ( zespółem Paca ).

Flinston1987

no właśnie np z hussein fatal albo young noble co nie???

ocenił(a) film na 6
maurycy_86

Podejrzewam że Ice-T wiedział przed kręceniem tego filmu kto to jest MC a też się o to pytał ;P. Zadawał oczywiste pytania żeby widz nieogarnięty w kulturze Hip Hopu mógł dowiedzieć się co jest co. Podobnie z Paciem też chciał oddać głos komuś innemu a nie opowiadać historii z offu albo gadać samemu do kamery.

ejber71

Pytania typu czym się różni MC od Rapera to rozumiem, ale po prostu to pytanie od razu wydało mi się trochę naciągane i zadane tylko dlatego że Pac jest najpopularniejszym raperem na świecie i wypadało o to zapytać. Czemu DJ Premiera nie zapytał o Guru np? nie był wart tego by wspomnieć o nim chwilkę? Nie chodzi mi o to żeby pytać o każdego zmarłego rapera ale Ice mógł się trochę bardziej wysilić odnośnie tych pytać.

maurycy_86

Z tego co wychwyciłem, celem filmu było skupienie się na technice rymowania i zobrazowania jej na przykładach różnych MC ze Stanów. Ice-T zadawał konkretne pytania o technikę i skille, o tym jest ten film, więc nie widzę sensu pytań o współpracę ze zmarłymi MC. Idąc Twoim tokiem myślenia, Ice-T musiałby rozmawiać z Emienem o Proofie, itd. Nie taka jest idea filmu.

maurycy_86

zadał pytanie na potrzeby dokumentu,prywatnie by go nie pytał,bo się znali itd więc trochę pomyśl,ze to jest robione dla tych co oglądają

maurycy_86

nie jestem specem ale wydaje mi się, że nikt nie cisnął freestyle-u tylko swoje kawałki zarapowali acapella

littleblackout

prawie wszyscy; paru z nich jechało free na poczekaniu - pamiętam snoopa i krs'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones