PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1114}
7,5 78 710
ocen
7,5 10 1 78710
7,1 15
ocen krytyków
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
powrót do forum filmu Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

Boskie teksty...

ocenił(a) film na 7

Idiotyczna jest końcówka, gdy Pokora goni świnię... Ale co tam. Tłumaczenie Kazimierza Kaczora, zdenerwowanemu klientowi warsztatu, że musi jeszcze poczekać na naprawę auta, gdyż zakład nie może sobie pozwolić na marnowanie 100% czasu dla nowego klienta - powala. Nie wiem jak Bareja wymyślał takie scenki, ale chwała mu za to...

ocenił(a) film na 9
Rob_Rock

Scena ze świnią była okrojona przez cenzurę dlatego wydjaję się że nie ma sensu, ale ta scena ma sugerować widzowi ze całe społeczeństwo jest ześwinione.

ocenił(a) film na 7
Zuy_pan_muzgodestroktor

Jeśli tak, to co ma do tego ta dygresja o kwiecie paproci wypowiadana do małego chłopca pod koniec filmu?

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

-To pijak
-I złodziej.Bo każdy pijak to złodziej

giovanni50

To było:
-To złodziej!
-I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!
:)

ocenił(a) film na 10
Zibon

A naprawdę to było:
-To złodziej! i pijak! Bo każdy złodziej to pijak!

pp807

Nie, to było dokładnie jak napisał Zibon.

ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

Wydaje mi się, że jest to kolejna próba wyśmiania filozofii komunistycznej, która wszystko chcę przerobić na świeckie.
on mówi:
"Widzisz synku w noc świętojańską kwitnie kwiat paproci, który normalnie nie kwitnie gdyż ma zarodniki
gadają ludzkim głosem krowy, konie i świnie
-To Chyba tylko w wigilię
-w wigilię?! To te wierzące!"

ocenił(a) film na 10
verigut

Wysmial nie tylko czerwony system ale i czarny..

ocenił(a) film na 10
soglif3

Tak jak w Psach
Na pochybel czerwonym i czarnym

ocenił(a) film na 10
giovanni50

To chyba raczej poprawnie jest : Na pohybel przez samo "h" i tzn na zgubę,zatracenie..

soglif3

Nie za dużo tego wyśmiewania? Dzięki tym systemom wykształcił się i robił dobre komedie. Ot, niewdzięcznik Bareja. Śmiać to się najłatwiej, ale robić ni ma komu.

chwilozof

To samo można powiedzieć o wszelakiego typu satyrykach. I właściwie o wszystkich, którzy widzieli wady tamtego ustroju. Nie widzę powodu, aby z racji plusów PRL-u nie wykazywać także istnienia minusów.

jedzoslaw

Nie widzę powodu, żeby z racji minusów PRL-u nie wykazywać także istnienia plusów.

chwilozof

Akurat plusy PRL-u ówczesna kinematografia bardzo szeroko przedstawiała, więc taki Bareja jej nie szkodził ani nie szkodzi.

ocenił(a) film na 6
chwilozof

"tylko żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów!"

ocenił(a) film na 9
chwilozof

Nie dzięki temu systemowi tylko pomimo tego systemu. Jeśli twoja teza byłaby prawdziwa to np. w USA nie powstałby żaden dobry film bo reżyserzy i aktorzy nie mogliby się wykształcić.

sb78

Dzięki systemowi, uwierz. A to że w USA zrobią czasem jakiś ciekawy film to zwykły rachunek prawdopodobieństwa. Po prostu, przy tak olbrzymiej liczbie filmów jakie się tam kręci, co jakiś czas musi powstać coś dobrego. Teoria liczb i rachunek prawdopodobieństwa się kłaniają. Ot i cała tajemnica. Polska kinematografia czy rosyjska masakruje kinematografię amerykańska w pierwszym starciu. Czy ci się to podoba czy nie.

ocenił(a) film na 7
chwilozof

Przed literą "A" stawia się przecinek, a nie kropkę.

kitty_candy

Niekoniecznie.

ocenił(a) film na 8
sb78

Znów błędy logiczne. :)
Jeśli ktoś ma co jeść dzięki matce, to uważasz, że nikogo nie karmi ojciec?
Dla Twoich rozmówców było jasne, że by tworzyć, nie wystarczy dysponować jakąś abstrakcyjną wiedzą ze szkoły filmowej, ale dobrze jest też mieć doświadczenia życiowe, czuć - w tym przypadku - absurdy komunistycznej rzeczywistości. Dlatego też w USA nie powstały tak dobre komedie o rzeczywistości komunistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dzięki (!) temu jednak, że o absurd i w stanach łatwo, powstało tam wiele innych dobrych filmów.

Gdyby twórcy kształcili się mimo systemów, to dobre filmy z różnych krajów byłyby do siebie podobne, jak podobna jest matematyka - niezależna od kultury.
Dzięki temu natomiast, że twórca aktywnie korzysta z doświadczenia życiowego, czyli panującego systemu, dobre filmy z różnych regionów świata bardzo się różnią. Podejmowane są różne tematy, różnią się użyte środki formalne, różni nastrój.

Zuy_pan_muzgodestroktor

Zakończenie jest symboliczne. Interpretacji jest wiele i sens raczej ma.

jedzoslaw

wygląda na to że sensu nie ma. to jest mącenie płytkiej wody w celu uzyskania pozorów głębi.

chwilozof

Wygląda na to, że z powodu wykazanej powyżej niechęci do Barei nie chcesz mu przyznać owej głębi :)

jedzoslaw

Zgadza się. Nie chcę przyznać głębi zakończeniu tego filmu. Jest bzdurne.

chwilozof

Bzdurne, bo...?

jedzoslaw

Bo nie ma głębi, a tylko pozór głębi. Przeca już pisałem o tem...

chwilozof

Ja pewną głębszą interpretację mam, ale nie będę już deliberował, pozostanę przy swoim zdaniu.

ocenił(a) film na 10
chwilozof

Niezależnie od tego czy ma głębie (nie wiem o jaką głębie może chodzić w komedii), film jest śmieszny i to chyba najważniejsze. Za dużo chwilofilozofie filozofujesz

chemas

błądzisz

ocenił(a) film na 10
chwilozof

odpowiedź godna "filozofa"

chemas

Aha, zmieniliście optykę. Bo skoro udowodniłem że głębi (sensu) w tym zakończeniu nie ma to teraz trzeba mówić, że komedia nie potrzebuje głębi (sensu). Ech te wasze żydowskie metody, banalne wręcz... Jeśli ja za dużo filozofuję to ty masz zbyt proste myślenie, a jak już myślisz to słychać chrzęst zwojów mózgowych. O ile ty masz mózg, bo wyczuwam zaledwie kawał drewna. Nie zyj jak kawał drewna tylko zacznij mysleć (filozofować). To bardzo miłe uczucie, zapewniam. Porzuć to swoje proste, siermiężne, chłopskie myślenie. Wzbij się, wznieś!

ocenił(a) film na 10
chwilozof

hehehe, boski jesteś, niesamowity wręcz, a tak poza tym komuny już nie ma, nie trzeba mówić w liczbie mnogiej. I tak Ciebie lubię, pozdro.,

Rob_Rock

Mi najbardziej podobał się dialog dwóch robotników czy kimkolwiek oni byli :D Że ten jeden ma doskonałe połączenie do pracy, a śniadanie je na kolację i goli się wieczorem, to rano nie musi xD Nie potrafię tego zacytować, ale to było mistrzostwo :)

Nadira

-Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać

ocenił(a) film na 7
rolnik_sam_w_dolinie

Ale z Ciebie maniak :)) Znasz to na pamięć :)?

ocenił(a) film na 8
rolnik_sam_w_dolinie

O tak, to dobre było!:)

ocenił(a) film na 8
rolnik_sam_w_dolinie

Jeden z lepszych tekstów w tym filmie!!!

Nadira

Oprócz dialogu świetna scenografia dworcowa, która mimo upływu tylu lat od premiery filmu, niewiele się zmieniła (jak i całe PKP, zresztą)
Dwa zegary na ścianie w pierwszym ujęciu tej scenki rozbrajają. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Yz1rfDY-wlg

ocenił(a) film na 10
straznikzoo

... o czwartej za piętnaście ... :))))))))

Rob_Rock

mnie powala scena ze sprzątaczką i Kurduplem :)

lee_marvin

najlepsze teksty -
"to jest godzinka :) " ... "tego pana żona zdradza..." , "działalność antyimportowa ..."
"karty pracy baranie , a to już zostaw ..." , "klucz od magazynku podręcznego to we dwóch można odebrać , bo jeden drugiego skontroluje ...." , " a to wiadro to tak się wtedy wylało ... "

mógłbym tak jeszcze sporo ... kopalnia humoru dla kogoś znającego realia PRL

ocenił(a) film na 7
DavidTua

teksy lecą zarąbiste ponad czasowe,dalej smieszą i bawią to jest najelpsze ./

a kim była danusia córką jakiegos polityka czy co ze na widok jej nazwiska oniemieli
milicja tez jej w droge nie wchodziła po wypadku samochodowym /

ocenił(a) film na 7
konrii_2

Ojciec mojej laski mówił, że nikt wtedy głośno o tym nie mówił ale to miała być córka Gomułki. Ja opierając się na roku produkcji obstawiałbym, że to jest córka Gierka.

ocenił(a) film na 10
verigut

To nie było az tak znaczace czyja dokladnie ale na pewno jakiegos wysoko postawionego dygnitarza.

ocenił(a) film na 5
verigut

Dokładnie córka Gierka, nie Gomułki.

Picu

Tyle że gierek nie miał córki.

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

Proszę Pana, tutaj nie wolno palić!!!
Wiem, ale się nie zaciągam.

Rob_Rock

Poza tekstami-skeczami czy zwęszyl kto jakiś sens w tym filmie??? Chyba że komedie maja byc bez sensu . H

użytkownik usunięty
Rob_Rock

Dla mnie ta scena ze świnią była super.

ocenił(a) film na 9

1:

-Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać

2:

- Może mi pani pokazać to kółeczko? Przedmiot dmuchany rekreacyjny...
- Ledikimacja!
- Jaka znowu legitymacja, panie! 15 metrów od brzegu teren jest ogólnie dostępny. A w ogóle to niech pan przeczyta rozporządzenie ministra w monitorze... z 27 grudnia numer 1789.
- Tak, ja tu będę cytał, a pan tu wlizie bez ten cas. Ledikimacja!
- Proszę (pokazuje instrukcję gumowego kółeczka)
- Tak w porządku, pan może wejść.

3:
- A co ja zrobię, kontrol jest siła wyższa.
- No co za kontrol, co oni tu kontrolują?
- No, czy się cegły nie wywozi, czy coś innego nie kradnie...
- A co tu wywozić, jak wszystko pokradzione?
- Mnie to mówisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones